2016 Yeni Yazma Kenarı Örnekleri

Yazmalar her çağa göre farklı modellerle hanımların başlarını süslerler . Renkli yazmalar rengarenk modellerle daha da kendini gösterir hale gelir. Çevremizde bir çok yazma modeli görmekteyiz ve artık model bulamayanlar da kendilerine internetten bakarak değişik modeller bulabilmektedir. Yazma kenarı modelleri kadınlar için yapması biraz zor ve zaman alıcıdır hele ki, bu konuda daha önce hiç tecrübesi olmayanlar için tekniklerin adı bile yabancı gelmektedir. Yani, mesela tığ işi yapılan yazmalar bulunur iğne işi yapılanlar bulunur fakat ya da mekikle yapılanlar vardır ama bunları işlemek gerçekten zahmetli bir iştir . Öncelikle bunlarla ilgili temel şeyleri öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer el beceriniz varsa bu işin altından kalkabilirsiniz.


Yazma kenarı modellerinde önemli olan modelin yazmaya ve renklere uygun bir figür olmasıdır. Çok renkli yazmalar size avantaj sağlar bu konuda çünkü ne kadar çok renk varsa o kadar çok alternatifiniz var demektir. Yani yazmanın içindeki renkleri kullanarak istediğiniz modeli uygulayabilirsiniz. Özellikle açık pembeler ,fuşyalar bu yılın en çok gördüğümüz yazma renkleri arasında. Bir kaç küçük teknikle siz de kendi yazmanızı kendiniz yapabilir ya da kızlarınız varsa onları çeyizine hazırlayabilsiniz.

Anadolu’nun her yerinde kullanılan yazma örnekleri bazen hiç ummadığınız bir yerden sizin elinize kadar gelebilir bu örneğin uzak diyarlardan gelmesi önemli değildir ortak bir kültürü taşıması önemlidir. Özellikle doğu bölümlerinde ve Karadeniz’de çok güzel yazma modellerine rastlanmaktadır. Karadeniz kadınlarının rengarenk ruhu gibi yüzlerini süsleyen yazmaları da rengarenk ve model model olur.

 

Bir önceki yazımız olan Forum Bornova İzmir AVM İndirim Günleri başlıklı makalemizde Forum Bornova, Forum Bornova avm ve Forum Bornova bedava indirim çeki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.