«
dis-agrisi-nasil-gecer

En işe yarar diş ağrısı geçirme yöntemleri nelerdir? Diş ağrısı çok zor bir durum olup insanı çok fazla sıkıntıya sokar. Diş ağrısı genelde diş çürüklerinden meydana gelir. Bazen çok sıcak veya soğuk içecekler tüketildiği zamanda dişlerde ağrı oluşur. Diş çürüklerinin kesinlikle bir diş doktoru tarafından tedavi edilmesi gerekir. Diş çürüğü çok derine inmişse kanal tedavi uygulanması gerekir. Gün içinde diş ağrılarımız olursa bu ağrıyı en kısa yoldan nasıl yok ederim diye soruyorsanız cevabı yazımda bulmanız mümkündür.

Bazen yemek yerken ya da özellikle tatlı bir şeyler yerken dişinizin sızladığını fark edersiniz. Bazen bu sızı dayanılmaz bir hal alır. Diş ağrısını yok etmek için en kısa yol olarak dişlerinizi fırçalamanızı önerir. Diş ağrısı fırça ile geçebilmektedir. Bazen diş kovuğunun içine ya da dolgu dişiniz varsa bunun içine yemek artıkları girer ve bu dişin ağrımasına sebep olur. Güzel bir şekilde dişler fırçalandığı zaman diş ağrısı geçecektir. Eğer diş ağrısı artamaya başlarsa mutlaka bir diş doktoruna görününüz. Diş ağrısına başka bir çözüm yolu da vardır. Dişleriniz ağrıyorsa bir su bardağına biraz suyun içine tuzu koyup iyice karıştırınız. Daha sonra bu tuzlu suyu dişlerinize iyice gargara yapınız. Hem dişteki mikropları alır hem de ağrıyı hafifletip yok eder. Ya da ağrıyan dişinize karanfili öğütüp iyice suda kaynattıktan sonra gargara da yapılabilir. Aynı zamanda yine ağrıyan dişin üzerine karanfil bırakılabilir. Karanfili dişleriniz arasında öğütülürse ağrı yok olur. Çünkü karanfilin uyuşturucu özelliği de vardır. Diş sağlığı çok önemlidir ve pek çok hastalığın da tetikçisidir. Bu yüzden ağrıyan diş kesinlikle ihmal edilmemelidir.

Bir önceki yazımız olan Moda hastalık: Kanser başlıklı makalemizde akciğer kanseri, kanser ve kanser nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *