«

İĞNE OYASI YAZMA KENARLARI
İğne oyası yazma kenarları geçmişten gelen Anadolu’nun kültürünü yansıtan her yaşta bayanın başına taktığı bizim gelenek ve göreneklerimizi yansıtan bir simgedir. Kızların çeyizlerin, süsleyen renk renk desen desen yazmalar günümüzde daha da modern bir şekil aldı hem bayanların başlarına hem de genç kızlar boyunlarının süslemek için de kullanılmaktadır. İğne oyası yazma kenarları ilgili bir araştırma yaptım en modern iğne oyası yazman kenarlarının modellerini ve en çok tercih edilen yazma renkleri beğeninize sunduk.
EN Çok Tercih Edilen İğne Yazma Kenarları


Pullu iğne yazma modelleri, pullar geçmişte de oldukça kullanılmış renk renk pullar farklı desenlerin meydana getirmesini sağlamış günümüzde pullar boncuklarla oldukça kullanılmış farklı modeller ortaya çıkarılmış, pullu çam ağacı modelleri, pullu papatya modelli, pullu lale modelli, pullu kuş modelli, pullu küçük çiçekli iğne yazma modelleri
Boncuklu iğne yazması modelleri boncuklar iğne yazma modellerinde en çok kullanılır, boncuklarla farklı renkli modeller ortaya çıkar, sarı boncuklar ve beyaz ipiyle papatya bahçesi havası esecek başlarımız da bu modelin adı boncuklu papatya modelli, boncuklu piramit modeli kırmızı boncuklar ve beyaz iple yazmaya çok güzel uyum sağlamış. Başka bir model, arpa boncuklu olan bu model tercihler arasındadır. Mavi beyaz boncuklu model, çilekli boncuklu iğne oyası kırmızı boncukla beyaz iple yapılan güzel bir model. Halkalı boncuklu iğne oyası halkalarla yapılan birkaç rengin kullandığı boncuklarla gök-kuşağını anımsatacak bir model, boncuklu üzüm modelli yeşil, siyah, kırmızı boncuklar kullanılmış üzümlerin olgunlaşma dönemlerini sıralamış.
İğne oyası modellerinde sadece iple yapılan modellerde mevcuttur, lale, gül, papatya, kardelen, çam ağacı, buğday taneleri modelli, denizyıldızı, yıldız, güneş, menekşe çiçeği, kuş motifi, kelebek motifi gibi örnekler kullanılmış doğadaki Simgeler özellikle kullanılmış yazmalarda.

Bir önceki yazımız olan Forum Bornova İzmir AVM İndirim Günleri başlıklı makalemizde Forum Bornova, Forum Bornova avm ve Forum Bornova bedava indirim çeki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Kezban

    Ben gızıma oya kenarı örebilirem aybalam siz de iğne oyası örenekleri şok gözel ellerinize sahglik.