«
insan gözü kaç megapikseldir

Çok enteresan bir konuya değinmekle mutluluktan öldüğümü dile getirmek istiyorum. Bilimsel olarak soruların sorumuz teknik olarak ne ile ölçülebilir tekabül ediyor. O nedenle sorumuz insan gözü kaç mp’dir diye sorabiliriz. Aslına bakarsanız eğer insan göz kaç megapikseldir diye bir soru olmaz. Nedeni ise teknolojik yapı ile fiziksel insan yapısının arasında ölçü terimlerinde farklılık olmasından kaynaklanır.

Allah’ın bize bir lütufu olan en değerli organlarımızdan birisi görme organizmasıdır. Görmek ciddi anlamda önemli bir olaydır ancan bu durumu görme engelliler anlayabilir.

Bilimsel olarak hesaplandığından bir gözün teknolojide olan varsayımda mega pikseli 498 mega-piksele denk geliyor. Ne yazık ki şuanda teknolojik olarak böyle bir ölçüm yok. Fakat bizlere Allah’ın sunduğu bu imkan ile kolay kolay sahip olamayacağınız bir avantajı kazanmış oluyorsunuz. Ne şanslıyız ki yüce rabbimiz bize görme organını bağışlamış ve çok iyi görüyoruz. Bir insan olarak ne kadar şanslı olduğumuzu her zaman bilmemiz ve gözümüzün değerini bilmemiz gerekiyor. İnsan gözü hiçbir şekilde teknolojik bir mercek ile karşılaştırılamaz.

Bir önceki yazımız olan İnstagram Neden Açılmıyor - Akış Yenilenemedi Hatası - Çözüldü başlıklı makalemizde akış yenilenemedi hatası çözümü, instagram açılmıyor wifi ve instagram akış yenilenemedi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *