«
indirim-gunleri

Pek çok giyim markası yılın beli dönemlerinde müşterileri için indirim günleri düzenlemekteler. Markaların aktüel yaz indirim tarihleri genellikle sezonun ortasında olmakta. Pek çok kişi bu indirimlerin neden sezon başında değil de sezon ortasında olduğunu merak etmekte. Bunun sebebi ise sezon başlamadan önce satılan ürünlerin satılma oranlarına göre indirime alınacak ürünlerin hangilerinin olacağının kararını vermek. Markaların aktüel yaz indirim tarihleri konusuna biraz daha derinlemesine bakacak olursak:

Hangi Markalar Sezon İndirimi Yapıyor?

Ülkemizde faaliyet gösteren en önemli markalardan bir tanesi olan Zara, aktüel indirim tarihi olarak Temmuz ayının ilk haftasını seçmekte. Bu indirim günleri stoklara bağlı olarak yaklaşık 1 ay kadar sürmekte. Ancak stokların çok erken tükenmesi durumunda indirim günlerinin erken sona erdiği de geçmiş yıllarda yaşanmış bir olay. Özellikle Zara’nın elit kitlesi her yıl bu indirim günlerini dört gözle beklemekteler.

Bir başka şirket olan Mango’nun indirim günleri Zara’ya göre daha hareketli geçmekte ve mağazalarda sık sık izdihamlar yaşanmakta. Mango’da aktüel yaz indirim tarihi olarak Temmuz ayının başlarını seçmekte. Ancak Mango’nun bu tarihi seçmesinin en önemli sebebi özellikle tatile çıkacak insanların alışverişlerinde bu indirimlerden de yararlanmalarını sağlamak. Bununla birlikte Mango yıl içinde çeşitli zamanlarda da çeşitli indirimler yapmakta.

Massimo Dutti de bayanların oldukça rağbet ettikleri mağazaların başında geliyor. Massimo Dutti her yıl düzenlediği indirim günlerini bu yaz için Haziran ayının son haftası olarak belirlemiş durumda. Müşterilerin kendi özel tasarımlarını da üretebilen Massimo Dutti bu özelliğiyle de oldukça ilgi çeken bir mağazalar zinciri. Haziran ayının son haftasında başlayan yaz indirim tarihi normal şartlarda 1 ay kadar sürüyor. Ancak çoğu mağazada olduğu gibi indirim süresinin uzunluğu stoklarda bulunan ve tükenen ürünlerle de doğrudan alakalı.

Çeşitli hediye kuponları ve yıl içinde indirimler düzenleyen bir başka marka ise Koton. Koton aktüel yaz indirim tarihleri için genellikle Temmuz ayının ilk haftasını seçmekte. Bunun sebebi ise yine tatile çıkacakların da bu indirimden faydalanabilmelerini amaçlamak. Yine Koton Ramazan Bayramı boyunca indirimler yapacağını da gerek kendi sitesinden gerekse sosyal medya üzerinden duyurdu.

Bir önceki yazımız olan Massimo Dutti 2023 - 2024 indirim günleri açıklandı başlıklı makalemizde Massimo Dutti, Massimo Dutti indirim günleri ve Massimo Dutti indirim kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *