«

Kadının senelerce günümüze kadar nasıl giyinmesi gerekliliği ile ilgili bir çok söylem olmuştur. Başörtüsü takmazsa günah işler, çarşaf giymezse günahtır gibi söylemler vardır. Makyaj yapmak, oje sürmek buna benzer süslenmeler kadının süslenmesi hep aşırı dinciler tarafından günah görülmektedir.

Bu tür şeylerin fazlasıyla günah görülmesinin en büyük nedenlerinden biri erkeklerin nefislerinin o yöne kaymasıdır. Alında bu durum erkeklerin suçudur. Dini açıdan ne olursa olsun kadın ne kadar giyinirse giyinsin erkekler nefislerini kontrol edebilmelidirler. Kadınlar zamanında çarşafla geziyorlardı fakat o zamanlarda çarşafın içindekinin kadın mı erkek mi belli olmaması büyük sorunlara neden oluyordu. Atatürk geldi ve modern giyim moda oldu. Şimdilerde bile dini müslüman bir devlet yönetimi yüzünden tekrar çarşaflanma artıyor. Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız terör olayında kadın bir canlı bombaydı ve hiçbir şekilde belli olmuyordu. Bu nedenle müslüman bir kadın, kadın olduğunu belli edecek şekilde giyinmelidir. Gerekirse eğer başörtüsüde kullanmalıdır fakat kullanmamasıda günah değildir.

Bir önceki yazımız olan Forum Bornova İzmir AVM İndirim Günleri başlıklı makalemizde Forum Bornova, Forum Bornova avm ve Forum Bornova bedava indirim çeki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *