«
Jacobs_Kapsu_Kahve_2020

Uzun süredir bu kahve meselesi ile ilgili yazmak istiyordum nasip bugüneymiş. Nespresso makinasını bir kere aldık başımıza bela ettik, olsun tatlı bela. Nespresso kapsül kahvelerinin 50₺’ye dayandığı günümüzde iyi bir alternatif aramamak mümkün değil…

Peki evimizde halen nespresso makinesi mevcut, kullanmayı seviyoruz, daha iyi bir makina ve marka alternatifi bulamadık ya da ellimizdeki makinayı değerlendirmek istiyoruz ne yapalım biraz sizlerle nespresso makinaları ile uyumlu kapsül kahve önerileri paylaşalım.

#Nespresso kapsülleri;

Şuan ne yazıkki 10 tane kapsül 40₺’den başlayan fiyatlarla en en kaliteli ama fiyatı en yüksek olan kapsül kahve seçeneğimiz:  Nespresso Kapsülleri satın almak için tıklayın.

#Jacobs Kapsül Kahveleri

Günümüz de kapsül kahvelere fiyat ve fayda açısından en iyi takibi yapan Jacobs. Bunun başlıca nedenlerinden birisi de kapsüllerinin alüminyum olmasından kaynaklı. Bir çok alternatif var ama kahvesi ne kadar iyi olursa olsun ne yazık ki alüminyum olmadığı için kahve yaptığımız sırada kahve ciddi bir sıcaklığa maruz kaldığından ister istemez plastik tadı kahveye karışıyor bu da kahvenin tadını bozuyor. Şuan Jacobs kapsül denemek isterseniz eğer en iyi fiyat Hepsiburada’da görünüyor. Satın almak için tıklayın. 

#Tekrar doldurulabilir kapsüller

Nespresso makinaları ile uyumlu olan tekrar doldurulabilir kapsüller satılıyor. Bu kapsülleri istediğiniz öğütülmüş bir filtre kahve ile kullanabiliyorsunuz. Aslına bakarsanız bu seçenek hepsinden en güzeli. Bunun teferruatlı olan kısmı alüminyum stickerları oluyor. Kahveyi koyduktan sonra ön tarafına sticker yapışıtıyorsun ki basınç sıkıntısı olmasın. Fakat son araştırmam da aliexpress sitesindeki alternatifleri incelerken sticker olmadan çalışan nespresso kapsülleri gördüm siz de bir inceleyin derim. Tekrar doldurulabilir boş nespresso kapsüllerini incelemek için tıklayın.

Bu tavsiyelerim dışında bir çok alternatif mevcut, kiminin fiyatı uygun kiminin fiyatı nespresso’dan bile yüksek. Belki kahve kaliteleri çok iyidir bilemeyeceğim fakat kahve ne kadar iyi olursa olsun eğer kapsül plastikse birişe yaramayacaktır. Satın alım yaparken göz onunda bulundurmanız gereken en önemli faktör budur.

Bir önceki yazımız olan Nespresso Kapsül Nereden Alabilirim başlıklı makalemizde çok moda, kahve kapsülü satın almak ve moda hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Sema Hakkında

avatar

Sema

Sema Demiralay Turgut Ozal University- Political Science and International Relations ! Bir modasever :)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Ganimet uğurlu

    Gerçekten çok iyi bir konuya değinmişsiniz. Ben de nespresso kullanıyorum ve son zamanlarda Gimoka diye bir kahve aldım aslında fena bir tadı yok ama tabi bir nespresso değil. Jacobs’u daha önce denememiştim artık sizin yorumunuzdan sonra kapsül kahve olarak deneyeceğim. Çok teşekkürler.

  2. Kahveci

    Benim gibi kahve sever biri olarak böyle bir kaynak çok iyi oldu. Ben de nespresso alternatifi olarak davidoff kullanıyordum şimdi fiyat ve fayda dengesi olarak Jacobs kaynağı iyi oldu. Teşekkürler.

  3. Selin

    Çok iyi oldu bu ben de nespresso alıyordum bir de internette bulduğum cırt kahveleri bazen deniyordum ama hiç keyif alamıyordum. Önerdiğiniz alternatif kahve fikirleri gerçekten başarılı geldi.