Pokemon Go Hisseleri Yükselirken Nintendo Düştü

Bugünlerde fazlasıyla popüler hale gelen oyun Pokemon Go gerçekten herkes tarafından büyük ilgi görüyor. Herkes sırf pokemon avlamak için gezmediği yapmadığı yol kalmıyor. Hatta ciddi geyikleri bile oldu kimisi bu dükkanda pokemon yoktur diye ilan astı kimide bu dükkanda pokemon yakalamak ücretlidir diye ilan astı hatta ve hatta sizin için pokemon avlanır ücreti 20TL’dir gibi haberler bile döner oldu.

Bu durum Pokemon Go oyunun hisselerinin ciddi anlamda tepe yapmasını ve milyon dolarlar kazanmasına neden oldu. Peki ya kimsenin bilmediği bir durum, Pokemon Go hisseleri yükselirken Nintendo hisseleri 6,5 milyar dolar civarında değer kaybetti. Biliyorsunuz Pokemon karakterleri tam anlamıyla hakları Nintendo’ya ait o nedenle Pokemon Go %13 civarında bir isim hakkı ödüyor Nintendo’ya ama ne yazık ki onlar kadar kazanamıyor. Umarım Nintendo kafasını çalıştırır ve bu aralar Pokemon Go’nun yükselttiği popüleriteden faydalanarak bir sinema filmi çeker ve gelir elde eder.

Bir önceki yazımız olan Media Market İndirim Günleri %40 başlıklı makalemizde çalışan indirim kuponu, Media Market indirim günleri ve Media Market indirim ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.