«
6.

Biz bayanların şıklığımızda, tarzımızda en çok önem verdiğimiz şeylerden biri saçlarımızdır. Saçlarımız bizi tabiri caizse vezir de yapabilir rezil de edebilir. Peki, saçlarda nelere dikkat edilmesi gerekir? Bayanların bu konuda kesinlikle ve öncelikle dikkat etmesi gereken saç bakımıdır. Bakımlı saçlar aynı zamanda sağlıklı saçlardır ve her zaman için kadını güzel, şık ve temiz gösterir.

1.fotoğraf

 

Saçlarımız için hangi bakımları yapmalıyız? İlk olarak doğru kesim, yüz şekline uygun, ikinci olarak saç rengi, ten renginize uygun, üçüncü olarak düz, bukle vs. gibi şekil verme uğruna yıprattığımız saçlarımıza özel bakım.

2.

Hangi yüz şekline hangi saç modeli uygun?  Sorusunun cevabıyla eminim birçok yazıda karşılaşmışsınızdır.  Fakat hanımların dikkat etmesi gereken husus bence sadece yüz şekli değildir. Boy, kilo ve yüz şekli saç modelini belirlemelidir. Örneğin kısa boylu, normal kilolu ve yuvarlak yüze sahip olan bayanlar omuz hizasında, geniş katlı saç kesimlerini tercih etmelidir. Çok uzun saç, kısa boylu hanımları saçtan ibaretmiş gibi göstereceğinden uzun saçı tercih etmemeliler.

3.

Saç renginin ten rengine uygunluğu olan ikinci kriterde ise size yakışan kuşkusuz kendi doğal saç renginizdir. Doğal saç renginiz teninize en uygun olan renktir. Saç renginde  doğallıktan yanayım ve boyatmayı tavsiye etmem.  Bazı hanımlara doğru renk seçimlerinden dolayı boyattıkları renk çok yakışabildiği gibi bazı hanımlar kendilerine yakışıp yakışmadığını önemsemeden saçlarını istedikleri renklere boyatabilmektedir. Yakışmayan saç renkleriyle ne tarz ne de şık olunabilir. Bu yüzden hanımlar kesinlikle boyatmadan önce çok iyi düşünmeli ve bu işten anlayanlardan bilgi almalıdır.

4.

Üçüncü kriter ise saç bakımlarımızdır. Saç bakımlarında her yerde, birçok çeşidi kolaylıkla bulabileceğiniz kremler, şampuanlar, spreyler var. Fakat saç renginde doğallıktan yana olduğum gibi bakımda da doğal ürünlerin kullanılmasından yanayım. Ne kadar sırf saç için üretilmiş olsa da en nihayetinde kimyasal ürünlerdir.  Saçlarda kullanacağınız ürünleri lokman hekim mağazalarından temin edebilirsiniz. Ayrıca saç bakım kremini ikame edecek olan benim de uyguladığım sirke, saça parlaklık verirken aynı zamanda saçı yumuşatır. Peki nasıl uygulanır? Doğal şampuanınızdan sonra yarım çay bardağı elma sirkesini yaklaşık 1 lt suyla karıştırın ve bu sirkeli suda saçlarınızı 6-7dk bekletin. Sirkeli suyu masaj yaparak saç diplerinize ve saç uçlarınıza yavaş yavaş dökün. Birkaç damla lavanta yağı hem sirke kokusunu giderecek hem de saçlarınıza müthiş bir koku verecektir.  Bu uygulamayı yaptığınızda saçlarınızdaki yumuşaklığı anında fark edeceksiniz

.5.

Yazar: Sema Demiralay

Bir önceki yazımız olan Mavi Jeans İndirim Günleri Kesinleşti başlıklı makalemizde büyük indirim Mavi Jeans, indirim tarihleri Mavi Jeans ve Mavi Jeans indirim ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Sema Hakkında

avatar

Sema

Sema Demiralay Turgut Ozal University- Political Science and International Relations ! Bir modasever :)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Kadın Modası

    Kesinlikle katılıyorum ama bırak 2016 saç modellerini ben kendi saçımı temiz tutmaya bile acizim ama bu moda sitesini takip etmeyi seviyorum.