«
Cold Brew Starbucks

Starbucks 2016’nın yaz aylarında ice menüsüne bir yenisini daha ekledi: Cold Brew! Resimden de anlaşılacağı üzere soğuk, buzlu bir kahve. Görüntüsü itibari ile aklınıza ice americano’yu getirebilir ama değil. Bilmeyenler için Cold Brew, hakkında sizi bilgilendireceğim.

Cold Brew Starbucks

 

Nedir Cold Brew?

Eğer siz de bir kahve tutkunuysanız buna bayılacaksınız. Düşünün 20 saat boyunca demlenen bir kahve içeceksiniz ne dersiniz? İlk başta biraz düşündürüyor sanki bayat nasıl olacakmış gibi ama değil. Cold Brew’in yapılışı diğerlerine nazaran soğuk olarak uzun süreli demleniyor.

Nasıl Yapılıyor bu Cold Brew?

İlk öncelikle bir kasenin içine ince ve yeni öğütülmüş çekirdek kahvenizi koyuyorsunuz ve üstüne yeterli miktarda soğuk su koyuyorsunuz ve daha sonra tam 20 saat dinlenmeye bırakıyorsunuz. Bu sürecin hemen ardından soğuk demlenen kahveniz için bir diğer aşamaya geçiyor. Tel bir süzgeç yardımı ile kahveyi ayrıştırıyoruz. Daha sonra bir kere daha bu sefer daha ince ayrıştırabilmemiz için süzgeçin üstüne peçete yerleştiriyoruz ve bu işlem yarım saat kadar sürebiliyor. Hemen ardından kahvenin konsantresini elde etmiş oluyorsunuz ve bir şişeye doldurup dolabınıza kaldırarak istediğinizde soğuk, istediğinizde sıcak olarak kullanabilirsiniz.

Cold Brew Özelliği?

Cold Brew’in özelliği ise, sıcak demlenen kahvede kahvenin aroması uçup gidiyor ama uzun süreli soğuk demlenen kahvede ne aromasını kaybediyorsunuz ne de lezzetini… Siz de bu şekilde kendinize kaliteli bir kahve yapabilir istediğinizde soğuk, istediğinizde sıcak içmek üzere kahve hazırlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nespresso Kapsül Nereden Alabilirim başlıklı makalemizde çok moda, kahve kapsülü satın almak ve moda hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *