Türkiye ve Almanya Arasında Neler oluyor? | Moda izle Türkiye ve Almanya Arasında Neler oluyor? | Moda izle

Türkiye ve Almanya Arasında Neler oluyor?

Son günlerde gündemi fazlasıyla meşgul eden konulardan birisi Almanya ve Türkiye arasında kaşanan kriz konusu. Gerçekten ortada bir kriz var mı ALmanya neden bize karşı duruş sergiliyor ve bu duruşa Türkiye’nin, Almanya’nın ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisi nedir?

Herkesin en iyi bildiği şeylerden birisi olan Türkiye ve ALmanya arasındaki ilişkiler Almanya’da yaşayan 2,5 milyon Türk vatandaşından dolayı hep iyi oldu o nedenle böyle olumsuzluklar bizi şuanda düşündürüyor.

Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde Büyükada’da 6 aktivist tutuklandı ve bunlardan birisi ALman eğitmen Peter Steudtner, Almanya ve Merkel Peter Steudtner için alınan tutuklama kararının yanlış olduğunu düşünüyor. Angela Merkel konuşmasında Türkiye’de masum insanlar yargılanıyor ve Türkiye’nin adalet sistemi yanlış dedi.

Bundan sonra Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel artık Türkiye ile ilişkiler gerileme yolunda ilerlemeye başlamıştır dedi.Türkiye için çok sabırlı olduk dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın hiç kimse Türkiye’yi parmak sallayarak hizaya getirmeye çalışmasın dedi.

Erdoğan, açıklamasında Alman hükümetinin teröristlere destek verdiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Bugün Facebook Neden Açılmıyor başlıklı makalemizde bugün facebook açılmadı, facebook ve facebook açılmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.