«
almanya-ile-turkiye-arasinda-neler-olanlar

Son günlerde gündemi fazlasıyla meşgul eden konulardan birisi Almanya ve Türkiye arasında kaşanan kriz konusu. Gerçekten ortada bir kriz var mı ALmanya neden bize karşı duruş sergiliyor ve bu duruşa Türkiye’nin, Almanya’nın ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisi nedir?

Herkesin en iyi bildiği şeylerden birisi olan Türkiye ve ALmanya arasındaki ilişkiler Almanya’da yaşayan 2,5 milyon Türk vatandaşından dolayı hep iyi oldu o nedenle böyle olumsuzluklar bizi şuanda düşündürüyor.

Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde Büyükada’da 6 aktivist tutuklandı ve bunlardan birisi ALman eğitmen Peter Steudtner, Almanya ve Merkel Peter Steudtner için alınan tutuklama kararının yanlış olduğunu düşünüyor. Angela Merkel konuşmasında Türkiye’de masum insanlar yargılanıyor ve Türkiye’nin adalet sistemi yanlış dedi.

Bundan sonra Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel artık Türkiye ile ilişkiler gerileme yolunda ilerlemeye başlamıştır dedi.Türkiye için çok sabırlı olduk dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın hiç kimse Türkiye’yi parmak sallayarak hizaya getirmeye çalışmasın dedi.

Erdoğan, açıklamasında Alman hükümetinin teröristlere destek verdiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Massimo Dutti 2023 - 2024 indirim günleri açıklandı başlıklı makalemizde Massimo Dutti, Massimo Dutti indirim günleri ve Massimo Dutti indirim kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *