«
zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tüyolar

Bayanlar her zaman, formda olsunlar ya da olmasınlar mutlaka fazlalıklarının olduğunu iddia ederler. Her bayan giydiği kıyafetin içinde ince ve zarif görünmek ister. Kilo vermedikçe de zayıf görünemeyeceklerini zannederler. Fakat zayıf görünümde tabi ki kilonun büyük etkisi olsa da kıyafet seçiminden kaynaklandığını bilmeliler. Ayrıca önemli olan vücudunuzun formda görünmesidir, kilonuzun ne kadar az olduğu değil. Kilo verme uğruna yapılan zorlu diyetler maalesef sağlığınızı tehdit etmekten başka bir işe yaramaz aksine verdiğinizi sandığınız kilolar size fazlasıyla geri döner. Bu yüzden kesinlikle sizi forma ulaştıracak formül dengeli yemek ve spordur. Formda görünmediğini düşündüğünüz vücudunuz için ise vereceğim stil tüyolarıyla soruna çözüm bulabilirsiniz. Kıyafet seçimlerinizde bu tüyoları göz önünde bulundurursanız şıklığınızın yanında ince ve zarif görünebilirsiniz.

zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tüyolar

Vücudu daha ince gösterecek, göz yanıltıcı uzun çizgilerle zayıf görünüm yakalarken vücudunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Örneğin dikine çizgili elbise ya da çok dikkat çekici olmasın istiyorsanız sadece eteğinizi çizgili tercih edip üstünüze sade bir bluz, tişört vs. giyebilir ve bu sayede de ince görünüm yakalayabilirsiniz.

zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tüyolar 2

İkinci ve hanımların en iyi kilo saklayıcı olarak bildiği siyah renk! Siyah renkli kıyafetler, en başarılı kilo kapatıcılardan. Fakat ancak doğru kombinle tarz, şık ve ince görünüm oluşturabilirsiniz. Siyahın yanı sıra koyu renkler de zayıf görünümde siyah kadar başarılı olacaktır. Örneğin bu sonbahar-kış sezonunda moda olan haki yeşil ve bordo renkleri kıyafetlerinizde tercih edebilirsiniz. Örneğin siyah kalem etek ve balıkçı yaka bordo fitilli kazak ile hem ince hem de şık görünüme sahip olabilirsiniz.

zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tüyolar 3

Vücudunuzun mükemmel kısımlarını seçeceğiniz kıyafet ve aksesuarlarla öne çıkarmak, vücudunuzu olduğundan daha zarif daha zayıf gösterecektir. Bu sayede gizlemek istediğiniz bölgelerden dikkatleri çekebilirsiniz. Korse tarzı kıyafetler, V yaka ve göğüslere doğru inen fermuarlı detaylar, dikkati gövdeye çekeceği için sizi daha da ince gösterecektir. Örneğin basenleri olan hanımlar çan eteğin üzerine dar bir bluz tercih edip bellerinin inceliğini ortaya çıkarırlarsa zayıf ve şık görünebilirler. Belinin kalınlığından şikayet eden hanımlar ise üstten bele doğru genişleyen, çan tarzı üst giyim tercih ederek zayıf görünüme ulaşabilirler.

zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tüyolar 7

Gömlek veya tişörtleri etek ya da pantolonların içine sokmak yerine dışarda bırakıp salaş ve şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bu öneri uzun boya sahip hanımlar içindir. Kısa boya sahip hanımların salaş bırakmasını tavsiye etmem. Çünkü salaş bluzlar, tişörtler vs. bel altına kadar ineceği için olduğunuzdan daha kısa gösterecektir. Fakat bunun alternatifi olarak kısa olan üst giyimleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz. Bunun yanında vücudunuzu pantolonunuzla kullanacağınız uyumlu bir kemer ile ikiye bölerek de zayıf görünebilirsiniz.

Alt bölgelerindeki fazlalıklarından rahatsız olan hanımlar ise maxi etekleri tercih edebilirler. Uzun ve bol olmasının yanında çok şık olan bu etekler rahatsız olduğunuz alt bölgelerinizdeki fazlalıkları kapatarak daha zayıf gösterirken tarz bir görünüme de sahip olacaksınız. Aynı zamanda vücudu zayıf gösteren kıyafetlerdeki geometrik desenler ile fazlalıkları gizleyebilirsiniz. Bunun yanında kollarındaki fazlalıklardan rahatsız olan hanımlar volanlı kol modellerine sahip üst veya elbiselerle zayıf, rahat ve şık görünebilirsiniz.

zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tüyolar 5

Kıyafetlerinizle tercih edeceğiniz aksesuarlar da zayıf görünümde yardımcı unsurlardır. Örneğin v yaka üstlerle kullanacağınız uzun kolyeler ve sallantılı küpeler özellikle yuvarlak yüze sahip hanımları uzun ve zayıf gösterecektir. Bunun yanında renk geçişleriyle de zayıf görünüm sağlayabilirsiniz.

zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tüyolar 6 zayıf görünmek için nasıl giyinmeli tüyolar 4

Yazar: Sema Demiralay

Bir önceki yazımız olan Mavi Jeans İndirim Günleri Kesinleşti başlıklı makalemizde büyük indirim Mavi Jeans, indirim tarihleri Mavi Jeans ve Mavi Jeans indirim ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *