«
zara-ceki

Dünyanın önemli giyim mağazaları arasında bulunan Zara ülkemizde de oldukça fazla müşterisi bulunan bir giyim markası. Pek çok yerdeki mağazalar özellikle indirim günleri ve diğer özel günlerde dolup taşıyor. Zara müşterilerinin bu ilgisine karşılık olarak onlara da çeşitli fırsatlar sunmakta.

 

Zara’dan alışveriş yapan müşteriler yaptıkları alışverişlerin oranına göre Zara indirim çeki kazanıyorlar. İsterlerse bu indirim çeklerini biriktirip yeni alışverişler için kullanırken, isterlerse hemen kullanabiliyorlar. Ancak indirim çekleri belli bir tarih aralığını kapsadığı için o tarih aralığında bu indirim çeklerini kullanmaları gerekmekte. Aksi taktirde indirim çekleri yanabilir.

 

Zara indirim çeki sadece Zara mağazalarından yapılan alışverişler esnasında alınabildiği gibi Zara’nın anlaşmalı olduğu farklı sektörlerde faaliyet gösteren mağazalar da Zara için indirim çekleri verebiliyorlar. Ancak Zara dışında verilen indirim çekleri bazen güvenilir olmuyor.

 

Özellikle internet üzerinden pek çok site Zara indirim çeki adı altında indirim çeki verdiklerini iddia ediyorlar. Bu sitelerin büyük bir çoğunluğu Zara adını kullanarak insanları kandırmayı hedefleyen kişilerin kurdukları siteler. Bu tarz dolandırıcı sitelerin yanında yine alışverişlerinde ellerine geçen indirim çeklerini ucuz paralara satan siteler de mevcut. Zaten bedava elde edilebilen bir hediye çekini internet üzerinden satışa çıkarmak ne kadar akıllıca tartışılır.

 

Zara indirim çeki ile ilgili olarak insanların şikayet ettikleri bir diğer nokta ise SMS ya da Whatsapp mesajı olarak kendilerine gönderilen ve Zara indirim çeki almak için tıklayınız ibaresi içeren mesajlar. Kişi, bu linklere tıklayınca otomatik olarak bir mobil sisteme üyeliği de kabul etmiş sayılıyor ve üyelik başlangıcı olarak telefon faturasına en azı 50 liradan başlayan bir üyelik ücreti de eklenmiş oluyor. Bu da Zara indirim çeki adıyla kullanılan başka bir dolandırıcılık yöntemi.

 

Zara indirim çeki sadece ve sadece Zara tarafından, müşterinin aldığı hizmetler karşılığında online alışveriş ya da mağazadan yapılan alışverişler sonrasına müşteriye verilen bir hediye. Zara hediye çekini başka yollarla elde etmeye çalışmak müşteri olarak sizin de zarar etmenize sebep olabilir. Bu sebeple dolandırıcılara dikkat etmenizde fayda var.

Bir önceki yazımız olan Mavi Jeans İndirim Günleri Kesinleşti başlıklı makalemizde büyük indirim Mavi Jeans, indirim tarihleri Mavi Jeans ve Mavi Jeans indirim ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *