«
2020 İzmir alaçatı ot festivali ne zaman

İzmir 2020 yılında bir çok etkinliğe ve festivale imza atmaya devam ediyor. 2020 İzmir Alaçatı ot festivali bu yılda Çeşme’de yapılacak ve çok keyifli bir festival olacak. Nisan Alaçatı ot festivali için bir çok konaklama, gezi, tur ve etkinlikler yapılacak.

Bu festivalde binlerce bitki, çicek ve ot standlarda satılıyor. İzmir bu tarihlerde neredeyse ağzına kadar tıka basa doluyor. Bu nedenle İstanbul’dan, Ankara’dan ve bir çok şehrimizden İzmir Alaçatı Ot Festivaline akın oluyor. Festivale yakın oteller şimdiden dolmuş.

Bu yıl 11. gerçekleştirilecek olan festivale 2-5 Nisan arası Çeşme dışından da otlar getirilecek. Çünkü sadece çeşme ve alaçatı’da çok çeşitli ot yetişmiyor hatta neredeyse hiç ot yetişmiyor ama nasıl olduysa Çeşme bu konuda yol aldı ve Alaçatı festivali ünlendi. Bu festivale yerli ve yabancı turistlerde çok ilgi gösteriyor ve neredeyse tüm oteller doluyor.

Hemen akşamında da görsel şovlar ve müzik grupları sahne alacak. Bu festivalde insanlarla tanışıp güzel çevreler edinebilirsiniz. Bu anlamda eğer siz de festivale şehir dışından gelecekseniz gruplara dahil olabilirsiniz. Eğer siz bir arkadaş grubuysanız ve herhangi bir tur şirketine dahil olmadan gelmek isterseniz şimdiden festival tarihlerine çeşme otellerinde rezervasyon yapabilirsiniz.

Fakat çeşme otelleri şimdiden çok pahalı olduğu için daha çok şehir merkezini tercih edebilirsiniz nasılsa merkezden çeşmeye ulaşmak maksimum 1 saat.

Alaçatı sokaklarının ne özelliği var? Alaçato sokaklar tam eskiyi anımsatan arnavut kaldırımlı sokaklardır. Her bir köşesinde dipdibe renkli pencereli mavi minik evler bulunur. Renkli sokakları ve canlı insanlarıyla Alaçatı sizin için harika bir deneyim olacak.

İzmir Alaçatı Ot Festivali Ne Zaman?

2-5 Nisan 2020 Günlerinde İzmir Çeşme Alaçatı’da düzenlenecek.

Giriş için ücret nedir?

Herhangi bir ücret ödenmiyor zaten sokaklar standlarla doluyor ve çok kalabalık oluyor.

Hangi otelde kalabilirim?

En güzeli İzmir merkez Gaziemir tarafında bir otelde kalın çünkü çeşme çok pahalı olacak.

Alaçatı Ot Festivali Gezi Turları

İzmir’de bir çok tur şirketi var ama Anıtur tercih edilebilir.

 

Bir önceki yazımız olan İzmir 2020 Çikolata Festivali Ne Zaman başlıklı makalemizde 2020 çikolata festivali, çikolata festivali ne zaman ve çikolata festivali nerede hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Moda Hakkında

avatar

Moda

Moda hakkında yazmayı çok seviyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *