«
populer-kahveciler

Hepimizin sevdiği şeylerden birisi kafasını dinlemek ya da arkadaşlarıyla sohbet etmektir. Bunun için tabii güzel bir ortama ve mekana ihtiyacımız var. Bunun içinde bugünlerin popüler mekanları genellikle kahve dükkanları. Kimisi gerçekten kahvenin iyisine çok önem verir ve o yüzden bir mekanı tercih eder, kimisi nargile sever o yüzden tercih eder kimiside mekan çok popülerdir o yüzden tercih eder. Genellikle ruh durumumuza göre bu talepler değişebilir. Eğer arkadaşınızla bir sohbet amaçlıyorsanız iyi bir kahve içmek daha mantıklıdır. Fakat yeni arkadaşlıklar edinmek ya da flört yapmak istiyorsanız popüler alanlar tercih etmeniz daha doğru olacaktır. 

izmir-starbucks-kahve-dukkani
izmir-starbucks-kahve-dukkani

Hepimizin kahve konusunda bazı alışkanlıkları var. Kimi Türk kahvesini çok sever kimisi çözünebilir kahveyi sever kimide filtre kahveden hoşlanır. Kahveyi tüm mekanlarda en iyisini içmeniz mümkün değildir bu nedenle en bilinen popüler kahve dükkanlarından birisi Starbucks’tır. Bu işe gönül vermiş ve popüler bir kahve dükkanıdır. Eğer İzmir’de iyi bir kahve içeyim aynı zaman da popüler olsun arkadaşlarımla nezih bir mekanda zaman öldüreyim diyorsanız eğer Starbucks tercih edilebilir. Bunun için en popüler Starbucks’lardan birisi Alsancak Gül Sokak Starbucks’tır. Genellikle Gül Sokak popüler ve nezih bir yer olduğundan değerlendirilmesi de mantıklı. Bununla beraber alışveriş merkezlerindeki kahve mekanlarından en popülerden sona doğru sıralayacak olursak eğer Forum Bornova Starbucks, Optimum Starbucks, Point Bornova Starbucks ve Alsancak Starbucks diyebiliriz.

awake-coffee-izmir

Hepimiz eminim Starbucks’ı fazlasıyla biliyoruz fakat İzmir’deki yeri ve popülerliği hakkında bilgi vermeden edemedim. Bir duymadığınız kahve mekanlarından diğerde Awake Coffee’dir. İzmir Konak’ta olan Awake Coffee mekanın kahvelerinin geneli organik ve tatlıları ev yapımıdır. O nedenle fazlasıyla tercih edebileceğiniz bir mekan olabilir.

Bunlar dışında kahve diyarı, kahve aşkına, kahve deryası gibi mekanlar sizlerinde iyi bildiğiniz mekanlardan birisidir. Kahveleri genellikle iyi denilebilecek kalitededir. Bununla beraber Starbucks’ta aradığınız tüm kahve çeşitlerini bulabileceğiniz iyi mekanlardır. Aynı zaman da İzmir’de Bornova Küçükpark ve Alsancak mevkiilerinde bolca bulunurlar.

 

Bir önceki yazımız olan İzmir Oto Yıkama başlıklı makalemizde araba yıkama, izmir oto yıkama ve oto temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *