«
kombi-servisi-usta-moda-oldu

Başlığa “ustalık reklamı” adı altında başladım ve konuyu da “kombi bakımı izmir” olarak seçtim. Bahsedeceğim içerik Kombi bakımı konusunda Google aramalarında herkesin Usta olması moda olmuş olacak.

Çok büyük bir sorunumuz var. En büyük sorunumuz aslında Google Arama nasıl kullanılır bilmiyoruz. Google reklamları kullanmayı bilense eğer Google arama nasıl kullanılır çok iyi biliyor.

Moda olan ise Google Adwords reklamlarını kullanmayı bilen işin ustası olmuş. Başıma gelen olay şu şekilde.

Malum havalar soğudu ve kombi bakımı yaptırmam gerekiyor. Google Aramaları kullanarak bir site buldum adı “hemengeliriz”. Buna bağlantılı bir “kombi bakımı” araması yapınca kendisinin ücret karşılığı yönlendirdiği servisler var. İlgili yeri aradığınızda Teknik Servis adı altında bir call center çıkıyor ve size randevu veriyor. Buraya kadar her şey hoş görünüyor fakat sonrası içler acısı. Aslında ilgili kombinin hiçbir şekilde ne yetkilisi ne de servisi olan kişiler yoğunlukları nedeniyle hiçbir şekilde size söz verdikleri saatte gelemiyor sürekli erteleyip duruyorlar. Üstelik bu kalitesiz hizmetin bedeli de 100₺ söz de piyasaya göre ucuz.

Hemen bu aracı hizmetlerden kaçtım ve iptal ettirdim. Konudan anlıyoruz ki işinin ehli olmayan insanlar azıcık reklam parası veriyor diye konusunda uzman ve yetkili gibi gösterilerek iş yapıyorlar. Zamanın da verdiği randevuya gelmeyen insanlar eğer sizin kombiniz de bir arıza çıktığında hesabını sormak isterseniz eğer nerede bulabileceğinizi düşünün.

Hemen sonrasında kombinin üstünde bir yetkili servis etiketi duruyordu o numarayı aradım o da 180₺ fiyat verdi. Kısacası o da ilgili kombi markasının yetkilisi değildi yine harici olarak bu eve bakıma gelmiş ve etiketini yapıştırmış herhangi bir yetkili servis firmasıydı. Bir çok kombinin üzerinde muhtemelen etiketi ve mevcut ve bu nedenle kolay müşterisi de çok en güzeli fiyatı yükseltmişler.

Biraz daha kafamı topladım dedim ki gerekirse fazla ödeme yapayım ama bu iş güvenli olsun ve kaliteli olsun ne de olsa ailemiz ile oturuyoruz çoluğumuz çocuğumuz var. Hemen kombin markası Bosh web sayfasından ilgili semtteki kombi yetkili servisinin adını öğrendim. Sonrasında ilgili servisi aradım ve sürpriz sonlu kombi bakım ücreti sadece 130₺ sonuç şaşırtıcı.

Kendilerini yetkili servis diye tanıtan reklam modası uslara ile yetkili servis arasında sadece 30₺ fark var ki ben daha fazla ödemeyi göze almıştım.

Kıssadan hisse siz de iyi araştırın kesinlikle ucuza kaçmayın gerekirse eğer yetkili servis olduklarını kanıtlamayı isteyin. Eğer sonrasında bir sorun ile karşılaşırsanız hesap sorabileceğiniz dava edebileceğiniz eliniz de bir koz olsun.

Bonus olarak ödemeyi sadece nakit değil kart ile ödeyebiliyorsun. Muhtemelen diğer kombi bakımı ustaları ödemeyi nakit olarak tahsil edeceklerdi ne bir fatura ne de bir servis makbuzu olacaktı.

Siz de eğer Bosh yetkili servisin bölgenize olan yetkili servis adres ve iletişim bilgilerine ulaşmak isterseniz aşağıdaki linki kullanabilirsiniz;

https://www.bosch-yetkiliservisi.com/

Demirdöküm için ise aşağıdaki linki kullanabilirsiniz;

https://www.demirdokum.com.tr/tuketici-destek/servis-hizmetlerimiz/

Bir önceki yazımız olan Massimo Dutti 2023 - 2024 indirim günleri açıklandı başlıklı makalemizde Massimo Dutti, Massimo Dutti indirim günleri ve Massimo Dutti indirim kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *