«
guvenli-alisveris-moda-siteleri

               Çoğu kişi internette gezerken birçok moda siteleri alışveriş reklamını görür. Bu sayfalara girip birçok ürün beğenir.  Ancak beğenmelerine rağmen cesaret edip almak istemezler.

Bunun en büyük sebeplerinden biri dolandırıcıların kurduğu bir tuzak olduğunun düşünülmesidir.

               Bir diğer neden de bu moda siteleri üzerinden alışveriş yapılırken kredi kartı bilgilerinin bir kısmının istenmesidir. Bu da insanları oldukça tedirgin etmektedir.

İnternet siteleri moda konusunda oldukça geniş kapsamlı olan sayfalardan oluşmaktadır. Hatta en çok moda alışveriş sayfaları diğer ürünlere göre daha çok talep getirmektedir.

Ancak burada güvenli alışveriş noktasında dikkat edilmesi gereken hususlara değinmekte fayda vardır.

           

Öncelikle güvenilir bir marka ya da sayfa olup olmadığını anlamanın ilk yolu bu sayfanın google de üst sayfalarda çıkmasıdır. İlk sayfada çıkanlar genellikle en çok talep edilenlerdir.

En çok talep edilenler demek ki bu sayfada alışverişin çok yapıldığı ve güvenilir olduğunu gösterir. Sonrasında ismi duyulan sayfa olup olmadığına reklamlarının olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Örneğin;  gittigidiyor, hepsiburada, trendyol, markafoni, modagram, modaizle, mizu, lidyana, morhipo, sahibinden,  gibi sayfalar hem üst sayfada çıkan markalar hem de reklamı yapılan güvenli bir kaç markadır.

Daha sonrasında bu sayfaya girildiğinde ürünün detaylarını inceleyebilme özelliği olmalı satıcı ile ilgi bilgiler verilmeli ve fiyat bilgileri orantılı olarak verilmiş olmalıdır.

            Aklınızın almadığı ucuzlukta ya da pahalılıkta ürün satan yerlerden sipariş vermemek doğru olacaktır. En çok dikkat edilmesi gereken husus ise ödeme aşamasıdır. Ödeme aşamasında kredi kartınızın şifresini isteyen hiç bir yerden alışveriş yapmayın kesinlikle bu konuda dikkatli olun. Bu sayfalardan da uzak durun.

Ödeme gerçekleşirken en önemli nokta güvenli security ssl ağının kullanılması gerekir. Yani siz kartınızın bilgisini ve cep telefonunuzu girdikten sonra gelen şifreyle onayladığınız zaman kredi kartınızdan ödeme yapılması gerekmektedir. Bu kurallara uymayan hiç bir yerden alışveriş yapılmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Büyük beden giyen kadınlar için tasarlanan moda sitesine destek geldi başlıklı makalemizde büyük beden moda sitesi, büyük beden stil danışmanı ve dia.co hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *