Altın euro dolar neden düşüyor

Uzun süredir hatta tüm yıl boyunca çıkış gösteren dolar, altın ve euro hızlı bir şekilde düşmeye başladı.Herkes euro ve dolar neden düşüyor aramaya başladı ve sorularının cevaplarını bekliyorlar.

Bir çok insan döviz çıkışından şikayet ederdi şimdilerde de inmesinden şikayet etmeye başladılar sebebiyse, Türk lirası birikimlerini değer kaybetmesinde diye dolara ve euroya yatırmalarından kaynaklanıyor. Kısacası hem şikayet ediyorsun hem de çıkışın karlılığına uyum sağlıyorsun. En çokta zaten şuanda para kaybına uğrayan parasını altına ve dövize yatırmış olan kişiler şikayetçi ve konuyu sürekli takip ediyorlar.

Peki döviz neden düştü: Amerika’nın tutumu nedeniyle düştü Türk ekonomisinin üstüne fazla gitmeyeceklerini belirttiler ve Türk lirasına olan güven arttı ve düştü.

Bununla beraber Cumhurbaşkanımızın ekonomi hakkında görüşleri ve Merkez bankasına olan yönetim değişikliği kaynaklı güven artışı da etki etti.

Peki yıl sonuna kadar ne olacak diye soracak olursanız eğer ne yazık ki hepsi tekrar tavan yapacak o nedenle 2020 yıl sonunda döviz dolar ve altın tekrar yükselecek. Altın yıl sonunu minimum 550₺ seviyesinde, dolar 9 seviyesinde euro ise 12 seviyesinde kapayacak. Son durum ne olur derseniz eğer görüşlerim bunlar.

Bir önceki yazımız olan Covid ohal genelgesi 10 nisan 2020 başlıklı makalemizde 2020 genelge, açık işletmeler ve açık kalacak kurumlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.