«
14.

Aksesuarlar her kıyafetin olmazsa olmazı ve tamamlayıcısı niteliğindedir.  Hanımlar kombinlerini yaptıklarında tam olarak şıklığı yakalayabilmek için aksesuarlara başvururlar. 2016 kışın da moda ve şıklığı yakalatacak aksesuarı şapkalar olacak. Şapkalar hanımları tarz ve şık yaparken  soğuktan da koruyacaktır.  Birbirinden şık şapkaları mağazalarda görebilirsiniz. Fötr, bere, file, bone,yün…Daha birçok çeşit şapkaları kombinlerinizde tercih edebilirsiniz. Şapka sevmeyen hanımların şapka aksesuarını kombinlerinde denemelerini tavsiye ederim.

1.

Hangi şapkayı nasıl kombin yaparım? Sorusu aklınızda ise fotoğraflar ve öneriler size ilham verecektir.

2.

Şapkaların yukarıda da saydığımız gibi birçok çeşidi bulunmaktadır.  Her giyimde rahatlıkla tercih edeceğiniz şapkaları etek, elbise veya pantolon-bluz ile kombinlediğinizde  size tarz havasını yakalatacaktır. Şapkaları her tarza, her yaşa uygun  kombinleyebilirsiniz. Örneğin iş kadınıysanız ya da resmi giyinmeyi seviyorsanız kombinlerinizi şapka ile şık yapabilirsiniz. Bu sizi hem tarz hem de maskülen yapacaktır. Daha sıcak modelleri tercih eden hanımlar ise ponponlu ya da geniş model şapkaları tercih edebilirler. Kıyafete göre şapka seçimi yapmalısınız. Kombininizde doğru kıyafet ve doğru şapka olduğunda gerçekten şık olacaksınız. Kıyafetinize göre ponponlu şapkalar ve tüllü şapkalar ya da evde olan şapkanızı farklı kıyafetlerle tercih edebilirsiniz. Bu tür şapkaların üzerine kristal aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Bu tarzınıza  farklı bir hava  katacaktır.  Bunlar dışında kulaklı şapka modelleri de bu yılın trend şapkaları arasında olsa da  ben her kıyafete yakıştıramıyorum. Fakat doğru kombin yapanların kıyafetlerini de  çok sevimli yapıyor. Bu şapka farklılığı seven hanımların tercihi olabilir. Bunlar dışında yün ve ince formlu şapkalar da farklıdır. Bu yıl şıklığı seven hanımlar için şapka, sık kullanılan aksesuar olacaktır.

3.

Şapka, dikkat çekici aksesuarlardandır. Dikkat çekmeyi sevmeyen hanımlar kombinlerine uyumlu şapkaları kullanarak kendilerini alıştırabilirler. Fakat yine de takamayan hanımlar fötr, geniş modelli, ponponlu vs. şapkalar yerine bone tarzı şapkaları tercih edebilirler.

4.

Bone tarzı şapkalar da doğru kombinle sizi tarz gösterecektir. Bu tür şapkalar yüzünüzü ortaya çıkaracağı için makyajınıza önem vermelisiniz. Örneğin kıyafetinize göre makyajınızda dudaklarınıza ağırlık vererek, parlak ruj veya koyu renkli rujlar kullanarak bone şapka ile tarz görünebilirsiniz.

5.

Günlük kıyafetlerinizde spor-şık kombini yapacaksanız bol bir kazak, tayt, salık saçlar ve ponponlu şapkayı tercih edebilirsiniz. Bu kombin çok basit olmasına rağmen sizi tarz gösterecektir.

6.

Şapka şıklığını ön plana çıkaracak ve kombininizin starı olacak kürk mantolar da bu yılın trendleri arasında.

7.

Kaşe montlarla geniş modelli şapkalar çok yakışacaktır. Yalnız kaşe değil, şişme yelekler ve kürk mantolarla da tarz olacaktır.

8.

Geniş modelli şapkalar tek başına bile şık olmasına rağmen tarzınıza  boyfriend pantolonlarla ve bol kazaklarla farklı hava katacaktır.

9.

Ponponlu şapkalar günlük kıyafetlerinizde en çok tercih edeceğiniz şapka çeşidi olacaktır.  Örneğin bu şapka ile siyah, dizleri yırtık dar kot, bej rengi, kalın örgülü kazak ve kırmızı omuz çantası ile şık olabilirsiniz.

10. (1)

Şapkaların  pantolonlarla uyumu kadar elbiselerle uyumunu da beğeneceksiniz.

11.

En çok tercih edeceğiniz bir diğer şapka ise geniş modelli şapka… Her kıyafetle tercih edebileceğiniz bu şapkayı salık, dalgalı veya düz saçlarla tercih edebilirsiniz.

12.

Kulaklı şapka modelleri de bu yılın trendleri arasında olduğunu yukarıda da söylemiştim.  Bu tür şapkaları yine günlük kıyafetlerinizde tercih edebilirsiniz. Örneğin yukarıdaki kürk, kulaklı şapkayı yeşil, kahverengi  çizgili ekose bir etek, siyah çorap, yarım bot, siyah balıkçı yaka fitili kazak ile kombinlediğinizde şapkanın kürk olması ekose etekle uyumu yakalarken bütün olarak bakığınızda çok şık olacaksınız.

13. 14. 15.

Yazar: Sema Demiralay

 

 

 

Bir önceki yazımız olan İzmir Oto Yıkama başlıklı makalemizde araba yıkama, izmir oto yıkama ve oto temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *