«
ekpss_2016

Evet ikincisi düzenlenecek olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016 yılındaki tarihleri belli oldu. Engelliler için Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına ciddi ilgi görüyor. 23 ocak 2016 tarihinde açıklanan sınav tarihleri tüm engelli vatandaşların dikkatini çekiyor. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı EKPSS 2016 tercihleri ve başvuru tarihleri hakkında açıklamalarda bulundu.

EKPSS 2016 Başvuru Tarihleri;

01 Şubat 2016 tarihinden 28 Şubat 2016 Tarihine kadar devam edecek.

EKPSS 2016 Sınavı Ne Zaman;

EKPSS 2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Nisan ayında yapılacak.

Kimler Başvurabilecek;

%40 ve üzeri engeli olanlar sınava giriş hakkı tanınacak.

Sınavın İçeriği;

15 soru Türkçe, 15 soru matematik, 10 soru Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, 6 soru Temel Yurttaşlık Bilgisi, 3 soru Türk Kültür ve Medeniyetleri, 5 soru Türkiye Coğrafyası, Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel sorular 6 adet olacak siz de bu derslere internetten örnekler bularak hazırlanabilirsiniz. Böylelikle sizin de EKPSS sınavından geçip 2016 yılında bir devlet kurumuna memur olarak atanabilirsiniz.

Artık ömms yerine ekpss yapılacaktır. 2014 yılından beri bu iki sınav tek çatı altında yapılabilemektedir. Kısada olsa konuyla ilgili bilgileri siz değerli vatandaşlarımız için paylaştık. Konuyla ilgili merak ettikleriniz varsa eğer lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin. Nisan 2016 ayında gerçekleşecek olan EKPSS sınavında tüm herkese modaizle.com olarak başarılar dileriz.

Bir önceki yazımız olan İzmir Oto Yıkama başlıklı makalemizde araba yıkama, izmir oto yıkama ve oto temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *