«

Bildiğimiz üzere futbol neredeyse herkesin meraklısı olduğu bir konu halindedir. Hatta o kadar meraklıdırlar ki, tahminlerle bunu kumar olarak kullanıp oynmaya başlamışlardır. Herkes şöyle soruyor; İddaa oynamak, oyunlar ve kumar, İddaa’dan para kazandım haram mı, loto toto, at yarışı ve milli piyango üzerinden para kazandımm bunlar helal mi yoksa haram mı?

Herkesin merak ettiği ve kazandığı parayı harcarken huzursuz olduğu bu konuda cevabımızı verelim. Her türlü iddaa, milli piyango, at yarışı, loto toto, şans topu hepsi kumardır ve kumar günahtır. Belki arada alacağınız milli piyango biletinin bir günahı olmayacaktır ama iddaa oynamak oynatmak günahtır. Hiçbir şekilde sevabı helalı yoktur bu nedenle nereden dönerseniz kardır. Allah der ki hatanının neresinden dönerseniz eğer ben sizin affedicinizim. Yeter ki doğru yolu bulun. Bu nedenle kumar ve benzeri oyunlar oynamak kesinlikle günahtır.

Bir önceki yazımız olan Bugün Facebook Neden Açılmıyor başlıklı makalemizde bugün facebook açılmadı, facebook ve facebook açılmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *