«
internette-kazanc-vergillendirilecek

Uzun süredir kafalarda soru işaretiydi. Hatta bir çok insan bunu düşünerek halen daha tedirgin oluyor. Facebook’tan, Adsense’den, Youtube’den, İnstagram’dan, Twitter’dan para kazanıyorum ve kazanç elde ediyorum bunun için bir vergi ödemiyorum peki ödemem gerekecek mi?

Gelir vergisi kanununda yeni bir düzenlemeye gidiliyor ve internetten para kazananların hepsine vergi kanunu geliyor. Diyelim ki internette fenomensiniz ve bir çok gelir noktasını değerlendiriyorsunuz ve bir çok konuda size sponsor olanlardan para kazanıyorsunuz artık siz de vergi mükellefi oluyorsunuz. 

Peki ne kadar vergi ödeyeceğiz?

Sosyal medya’dan veya internetteki herhangi bir araç ile para kazananlar ortalama %18 civarı bir vergi ödeyecekler. Örneğin web sitenizle yurdışı organlardan dahi gelir elde etseniz bunun için bile para vergi zorunda kalacaksınız.

Cezası Olacak mı?

Mutlaka olacak nede olsa vergilendirilmiş kazanç kutsaldır ilkesi herzaman geçerli. O nedenle mutlaka en kötü ihtimalle stopaj kesintisi bile olsa işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz aksi halde cezai işlem uygulanacak.

Bir önceki yazımız olan İnstagram Neden Açılmıyor - Akış Yenilenemedi Hatası - Çözüldü başlıklı makalemizde akış yenilenemedi hatası çözümü, instagram açılmıyor wifi ve instagram akış yenilenemedi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *