«
whatsapp-bilinmeyen-bilgiler-2017

 İnternet sayfalarından birbirinden ilginç WhatsApp püf noktaları mevcut ama neredeyse hepsi eskide kaldı. Eğer siz de yeni WhatsApp bilinmeyen özelliklerini öğrenmek ve uygulamak istiyorsanız aşağıdakilere göz atabilirsiniz. 

 Hepimizin WhatsApp’da en çok istediği şeylerden birisi karşımızdaki kişinin WhatsApp yazışmalarını görebilmek ve okuyabilmek. Kimisi sevgilisinin başkalarıyla neler yazıştığını merak ediyorsa kimiside eşinin arkadaşlarıyla ya da başkalarıyla neler yazıştığını bilmek istiyor. 

 2017 yılında bir milyondan fazla kişi karşıdakinin WhatsApp yazışmalarını okuma, başkasının WhatsApp yazışmalarını öğrenme kimi cümlelerle arama yapmış demek çok meraklı bir ırkız. 

 #Karşı tarafın farketmeden konumunu saptamak; Buna benzer bir özellikle artık en yeni güncellemelerden sonra WhatsApp için İos ve Android’de karşı taraftaki kişi izin verirse eğer hangi konumdan yazdığını otomatik olarak öğrenebileceksiniz. Tabi bunun için birbirinize karşılıklı izin vermeniz gerekiyor. 

#Keşke yazmasaydım dediğiniz mesajları geri almak; Hepimizin başına gelmiştir, yazdığımız kişi sevgilimizdir ama alışkanlık ya mesajı karımıza göndeririz işte yandık demektir. Bu olay artık tarihe karışıyor WhatsApp yeni güncellemesinden sonra eğer mavi tık olmadıysa mesajı hemen silebiliyorsunuz. 

#Ekran görüntüsü aldığında karşı tarafa bildirim gidiyor; Artık çok dikkatli olun karşı tarafa bundan sonra eğer ekran görüntüsü alırsa bir uyarı gidecek diğer sosyal platformlarda bu oluyor artık WhatsApp’da da olacak. 

#Artık 10 taneden fazla resmi bir anda karşı tarafa yollayabileceksiniz; WhatsApp yeni güncellemesinden sonra eskiden 10 sınırı olan foto yollama artık 30 olarak değişiyor. 

#WhatsApp yazışmalarınızı bilgisayar üzerinden yapın; WhatsApp’ın Web özelliği ile artık sadece telefon üzerinden değil bilgisayar üzerinden klavye ile yazabileceksiniz. Bir çok kullanıcının en büyük derdi haline gelen telefondan küçücük tuşlara basarak yazmaya çalışmak büyük zaman alıyordu ama artık yeni özellikle laptopdan da yazışabilirsiniz. Bunun için sırasıyla Ayarlar/WhatsApp Web Masaüstü altında QR kodu tarama bölümüne geliyoruz sonrasından da Choreme üzerinden https://web.whatsapp.com/ linkine tıklıyorsunuz ve telefonunuz üzerinden bu kare kodu telefonunuzun kamerası ile okutup bilgisayarınıza bağlanıyorsunuz. 

#WhatsApp üzerinden Gif resim göndermek; Artık yeni güncellemelerden sonra WhatsApp üzerinden hareketli/Gif resim gönderebileceksiniz. Bunun için telefonunuza kaydettiğiniz resmi seçmeniz yeterli olacak. 

#WhatsApp ile yazı tipini nasıl değiştirim; Ayarlar bölümünden WhatsApp yazı fontunu italik, kalın ve üzeri çizili yazı tipi yapabiliyorsunuz. 

#WhatsApp yazışmasını e-posta ile göndermek; Telefonunuzda çok yer kaplıyor ama silmekte istemiyorsunuz işte bu yazışmalarınızı mail adresinizde saklayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler yedekleyeceğiniz sohbet üzerinden, ayarlar, diğer ve sohbeti posta ile göndere tıklıyoruz. 

#Grupta veya tekilde mesajların okunup okunmadığını ve ne zaman okunduğunu öğrenmek; Bunun için yazdığınız yazının üstüne basılı tutuyorsunuz ve hemen yandaki oktan Bilgi bölümüne tıkladığınızda mesajınızın ne zaman okunduğunu görebilirsiniz. 

#WhatsApp yavaş çalışıyor ve bugün açılmıyor; Eğer bugün WhatsApp çalışmıyorsa ve yavaş çalışıyorsa tek yapmanız gereken internet ayarlarınızı kontrol etmek hemen ardından WhatsApp eklentisini silin ve tekrar gönderin. Çok fazla sohbetiniz biriktiyse sohbetlerinizi e-posta yoluyla yedekleyin. 

#İnternetsiz bedava WhatsApp nasıl kullanırım; İnternet olmadan bedavaya Whatsapp üzerinden yazışmak isterseniz eğer bedava whatsapp linkimizi kontrol edebilirsiniz. Bir çok kullanıcı işe yaradığını söylüyor. 

Bir önceki yazımız olan İnstagram Neden Açılmıyor - Akış Yenilenemedi Hatası - Çözüldü başlıklı makalemizde akış yenilenemedi hatası çözümü, instagram açılmıyor wifi ve instagram akış yenilenemedi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *