Kumaş Tozu ile Sigara Yanık ve Delik Onarımı

Çoğumuzun başına gelen bir şeydir. Kiraladığımız aracın, kendi arabamızın ya da oturduğumuz evinizin koltuğuna sigara külü düşürür yakarız ve sigara yanığı olur. Özellikle kendi arabamızın koltuğunu yaktığımızda bir yanık deliği oluşur ve bu delik her aracı kullandığımız da gözümüze çarparak bizi rahatsız eder.

Bir çoğunuzun başına gelmiştir, araç camından sigara izmaritini atmak isterken arka koltuğa uçar ve koltuğu yakar. Ya da evde otururken sigara izmariti elimizden düşer ve koltuğa düşer ve delik oluşturur. Bu delik bizim evliliğimizi bile sarsabilir. O nedenle çok dikkatli olmamız lazım.

Fakat diyelim ki koltuğunuzu sigara yanığı yaptınız ve ve bu sigara deliğini tamir ettirmek ve onarmak istiyorsanız eğer bize yazabilirsiniz. Eğer İzmir’de ikamet ediyorsanız sigara yanığını sorununuzu çözerek size %90 oranında çözüm üretiyoruz. Resimler de sigara yanığının tam 5 katı büyüklükteki deliği kapamaktaki başarımızı paylaşmak istiyorum.

 1. # İlk aşama olarak delik olan bölümün kenarları makas ile bir güzel kesilir. 
 2. # İkinci aşama deliğin büyüklüğüne göre pamuk ayarlanır.
 3. # Üçüncü aşama Tekstil yapıştırıcısı ile delik doldurulur.
 4. # Üstüne kumaş tozu püskürtülür. 

*Buradaki önemli detay kumaş tozunun rengini iyi dengelemekte. Bunun için bir kaç tondaki kumaş tozunu karıştırarak uygun rengi deneye deneye bulacaksınız. 

*Örneğin koyu bir Bej rengini yanı aşağıdaki resimdeki gibi rengi yakalamak için siyah, bej ve kahve rengindeki kumaş tozu renklerini doğru orantılarla karıştırarak doğru renge ulaşabilirsiniz. Eğer yüzey tek renkten oluşuyorsa zaten şanslısınız. 

İşlem tek nokta sigara yanıklarında %95 oranında başarı sağlıyor. Fakat aşağıdaki örneğimizdeki gibi büyük bir yanık deliğiyse eğer dalgalanmalar olur ama en azından aşağıdaki gibi bir delik olmaz.

Bir önceki yazımız olan Media Market İndirim Günleri %40 başlıklı makalemizde çalışan indirim kuponu, Media Market indirim günleri ve Media Market indirim ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

“Kumaş Tozu ile Sigara Yanık ve Delik Onarımı” için 4 yanıt

 1. super cozum bunlar size nasil ulasabiliriz…izmirde ikamet ediyoruz…yukarida izmirdeyseniz 90% cozum uretiyoruz yazmissiniz da.
  tesekkurler

    1. Ütü yanığı malesef olmaz, bu tamir yöntemi sadecr mini sigara yanığı büyüklüğündeki tamirleri içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.