«
9

Kış aylarına girdiğimiz bu dönemlerde artık montlar, kabanlar, botlar, çizmeler giyinmeye başlandı. Yeni mevsim için alışverişi bu günlere bırakan hanımların kış için hangi kıyafeti almalıyım? Bu kış trend kıyafetler neler?  Gibi sorular işlerini zorlaştırıyor.

Hanımların aklındaki bu sorulara cevap olacak ipuçları ve öneriler, fotoğraflarla birlikte aşağıda…  Size ilham verecek bir de kombin var.

Bu kış deri, ekose,kadife, fitilli örme etekleri kombinlerinizde tercih etmelisiniz. Özellikle kahverengi kadife etekler, gömlekler son trend… Önden yırtmaçlı etekleri de kombinlerinizde tercih edebilirsiniz.

1

Aynı zamanda hanımların da vazgeçemediği renklerden olan siyah-beyaz ikilisi bu kış trend renkler arasında.

2

Kahverengi eteklerinizi siyah ayakkabı ve çanta ile tercih edebilirsiniz. Fakat kahverengi eteğin üzerine koyu üst giyimler tercih etmemelisiniz. Bu kombininizi boğacaktır. Bunun yerine ayakkabınızda ya da takı, çanta gibi aksesuarlarınızda koyu ya da siyah tercih ederek daha doğru bir kombin yapabilirsiniz.

3 4

Alışverişinizde üst giyim için açık tonlarda paltolara ağırlık verin. Zarif hatlı, kürklü paltoları seçerseniz pişman olmazsınız. Açık tonlardaki paltoların yanında leopar desenli giyimler de kışın trendlerinden… Özellikle kürk formlu palto ya da şapka.

5 6

7 8

Açık tonlar dedik. Peki hangileri bu açık tonlar?

Gök mavisi, limon ve pudra renklerin pastel tonlarını alışverişlerinizde satın alacağınız kıyafetlerde tercih edeceğiniz renkler olmalıdır.

9 10 11

Etek dışında yüksek bel kot ve kumaş pantolonlar da revaçta… Bu pantolonlarla birlikte kısa kazaklar, bluzlar vs. kısa üst giyimler kombin edildiğinde hanımlar bu şekilde hem boylarını uzatıyorlar hem de bel inceliğini ortaya çıkarıyorlar. Özellikle kısa boya sahip hanımlar, basenleri olan hanımlar bel inceliğini ortaya çıkarmak için kısa üst giyimlerle birlikte yüksek bel pantolonları tercih etmeliler. Alışverişlerinizde mutlaka satın almanız gereken bu pantolonlarla hem rahat hem de tarz olacaksınız.

12 13

Pantolonlar-Topshop

 

 

Alt giyim tamamlandıktan sonra üst giyimlerinizde yukarıda da tavsiye ettiğim gibi yüksek bel alt giyimlerinizin üstüne kısa üst giyimler tercih etmelisiniz. Özellikle bu kış moda olan boğazlı, balıkçı yaka , fitilli kazaklara mutlaka alışveriş listenizde yer vermelisiniz.

Giyeceğiniz eteklerde de uyumu yakalayacak olan bu üst giyimler yukarıda da dediğim gibi bel inceliğinizi de ortaya çıkararak sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

14 15

Alışverişinizde dış giyimleriniz için  palto ya da monttan başka tercih edeceğiniz ve bu yılın da trendi olan pançoları tercih edebilirsiniz. Panço tercihinizde  ayakkabı, çanta ve saçlarınıza ağırlık vermelisiniz.  Özellikle şapka ile kullandığınızda panço ile çok tarz görünebilirsiniz. Püsküllü pançolarla birlikte ayakkabı olarak çizme çok şık duracaktır.

16 17

Pançonun yanında şapka demişken bu yıl şapkaların da trend olduğunu bir önceki yazımda geniş olarak ele almıştım. Şapka bu yıl çok tercih edilecek aksesuarlardan öyle ki alışverişinizde alacağınız her kıyafete şapka kullansanız bile çok abes durmayacaktır. Hatta her kombininize uygun olarak kullanacağınız şapka, şıklığınızı ve  tarzınızı bir adım öne taşıyabilir.

Ayakkabı seçimlerinizi ise çizme ve kısa botlardan yana kullanabilirsiniz.  Alışverişinizde tercih edeceğiniz siyah, yarım botlar hemen her kıyafetinizle uyum sağlayacaktır. Özellikle eteklerde çok şık duran kısa botlar bu yılın trend ürünlerinden.

18

Aksesuarlarda ise şapka dışında kalın atkıları tercih edebilirsiniz. Atkılar  soğuktan korurken tarz görünmenizi de sağlayacaktır. Özellikle etek ve dar pantolon ile tarzınıza  müthiş bir hava katacaktır.

19

Kış mevsimi için size ilham verecek kombine bakalım.

20

Yılın trend rengi olan pudra, kısa, fitilli kazak ile kadife, kahverengi etek uyumu yakalarken kombinin starı olan leopar desenli palto ayakkabı ile tarzınıza farklı bir hava katacaktır. Kürk görünümlü şapka ise palto, ayakkabı ve çantanın kombinasyonu bütünlük oluştururken çantanın üzerindeki kürk detay palto ve şapka ile uyum sağlayacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Mavi Jeans İndirim Günleri Kesinleşti başlıklı makalemizde büyük indirim Mavi Jeans, indirim tarihleri Mavi Jeans ve Mavi Jeans indirim ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *