Astroloji Öğrenmenin Kolay Yolları Nasıl Öğrenilir

             Astroloji öğrenmek isteyenlerin mutlaka uzman bir astrolog aracılığıyla öğrenmesi gerekmektedir. Astroloji oldukça derin, bol araştırma ve bilgi gerektiren bir alandır.

          Astroloji alanında uzman olmak uzun zaman alır. Astroloji öğrenmek isteyenlerin sistemli bir şekilde çalışması ve ulaşılabilir olan kaynakları mümkün olduğunca çok incelemesi gerekir.

             Uzman astrologlar, ticari amaçla yazılmış burç-astroloji kitaplarından uzak durulması gerektiğini ve astrolojinin mutlaka uzman elinden çıkmış kaynaklardan yararlanılarak öğrenilmesi gerektiğini bildirir.

 Astrolojiye Giriş

 

             Astroloji öğrenmeye başlarken öncelikle Klasik Batı Astrolojisinin öğrenilmesi gerekmektedir. Bu alanı iyice inceledikten sonra diğer alanlara geçiş yapabilirsiniz.

              Fakat astrolojinin temel ve klasik tekniğini anlamadan diğer alanlara giriş yapmanız, yani eksik bilgilerle devam etmek, ilerlemeyi zorlaştırır.

             Konuyu öğrenip ilerledikten sonra, daha detaylı araştırmalar içine girebilirsiniz. Piyasada uzmanlar tarafından yazılmış birçok astroloji kaynağına ulaşabilirsiniz. Bu kaynaklar kitap, internet sitesi ve mobil uygulamalar olabilir.

 

 Astroloji Öğrenmek Yetenek Gerektirir Mi?

 

            Astroloji öğrenmek özel bir yetenek gerektirmez. Fakat disiplinli ve sabırlı olmak bu alanda önem arz etmektedir. Günümüzde diğer birçok alanda olduğu gibi astroloji alanında da bilgi kirliliği olabilmektedir.

             Uzmanlığına güvendiğiniz bir kişiyi takip etmek işinizi kolaylaştırır. Doğru bilgiyi ve yanlış bilgiyi ayırabilmek ve araştırabilmek astrolojide önemlidir.

             Yani, analitik düşünen, günlük yaşamdaki olayları dahi mantık süzgecinden geçirebilen, eğriyi ve doğruyu ayırabilen kişiler için astroloji öğrenmek oldukça kolaydır.

 

            Sonuç olarak, astroloji öğrenemeye karar verdiyseniz zor ama bir o kadar da zevkli ve derin bir yolculuğa hazırsınız demektir. Burada önemli olan, bu süreçte pes etmemek ve daima gelişime açık olmaktır.

              Gayretli ve analitik olmak astroloji öğrenmek için çok önemlidir. Kaynaklara ve uzmanlara danışmak, ayrıca onları takip etmeyi ilke olarak benimsemek gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Hangi amaçla tespih çekiyoruz? başlıklı makalemizde tesbih neden çekeriz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.