«
11

Her kış olduğu gibi bu kış da tercihler arasında olan ekose etekler hem şık hem rahat hem spor hem de kolay kombini yapılan etektir. Modacılar İskoç erkeklerinin özel günlerde giydiği İskoç eteklerini farklı formlarda farklı renklerde olsa da hanımlara uyarlamışlardır. Birbirinden çeşitli birbirinden güzel desenleri olan ekose etekleri mutlaka kombinlerinizde kullanmalısınız. Tesettürlü veya uzun etek seven hanımlar için uzun formunun mevcut olduğu ekose etek daha çok midi veya mini etekler de daha şık duruyor. Kışın ekose eteklerin altına tercih edeceğiniz külotlu çorap ve botlarla çok basit ama çok şık kombinler yapabilirsiniz.

Hanımlar kış günlerinde üşümekten dolayı kombinlerinde pek eteği tercih etmemektedir fakat ekose etekler duruşuyla günlük hayatınızda kullanabileceğiniz eteklerden olmasıyla birlikte soğuk kış günlerinde sizi sıcak da tutacaktır.

Ekose etekleri mağazalarda birçok değişik formlarda görebilirsiniz. Uzunlukları da değişen ekose etekler en çok midi veya mini tercih edilmektedir. İster A form ister kalem isterseniz kloş formlardaki ekose etekleri tercih edebilirsiniz. Özellikle bel altından yani kalça ve bacaklarının kilolu olduğundan şikâyet eden hanımlar A form ve kloş etekleri tercih ederek kilolarını bu şekilde gizleyebilirler.

Ekose etekler çizgili ve zıt renklerden oluşan eteklerdir bu yüzden eğer kombininizde ekose etek varsa üzerinize tercih edeceğiniz kazak, bluz veya gömlek mutlaka sade bir renk olmalıdır. Aksi takdirde kombininiz çok göz yoracak ve hoş görünmeyecektir.

Bu sezon keçe kumaş ve fermuar detaylı ekose etekler trendler arasında. Koyu veya açık isteğe ve eteğinizin rengine bağlı olarak yapacağınız üst giyimi mutlaka vücudunuza göre seçmelisiniz.  Birçok formu olan ekose eteklerden düz kesim bir etek tercih ederek onlarca kombin yapabilirsiniz. Mutlaka gardırobunuzda bulunması gereken ekose etekleri yarım bot veya kovboy çizmeleri ile tercih edebilirsiniz. Fakat çizmeden ziyade yarım botlar çok daha şık duracaktır. Zaten karışık desenli bir etek olan ekose etekler çizme ile tercihlerde kombininize karışık bir görünüm verecektir. Bunun yerine eteğe uygun külotlu çorap ve yarım bot çok daha şık duracaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Mavi Jeans İndirim Günleri Kesinleşti başlıklı makalemizde büyük indirim Mavi Jeans, indirim tarihleri Mavi Jeans ve Mavi Jeans indirim ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *