«
Strobing-makyajı-nasil-yapilir

Günümüzde ünlülerin ilgilenmesiyle birlikte ciddi şekilde türeyen Strobing makyajı çok fazla uygulanmaya başladı. Dileyen Strobing makyajının örneklerini instagram’dan görebilir. Hadi bakalım Strobing makyajı nedir ve nasıl yapılır…

Strobing nedir?

Strobing yüzünüze aydınlığın vurduğu noktaları daha da parlatmanızı yanı aydınlatıcı sürüp daha dikkat çekici hale getirmenizi sağlayan bir makyaj adıdır.

Kontürleme uygulamasıyla yüzünüze çok fazla makyaj sürmenizi gerektiriyor, Strobing farkı daha çok yüzünüze hafif ışıklar almasını sağlamak amaçlı ayrı ayrı noktaları çok az kontürlüyoruz.

Bu Strobing mayajını daha çok kuru ve yağsız ciltler uygulamalı. Çünkü yağlı ciltler parlak olduğundan daha yağlı ve sivilceli bir hava verebilir. 

Peki Strobing makyajı nasıl yapılır?

  1. Cildinizi arındırın ve nemlendiricinizi sürün.
  2. Yüzünüzün rengini dengelemek için tercihen bir fondöten kullanıyoruz. Hemen ardından göz altlarınıza morlukları örtmesi için kapatıcı uyguluyoruz.
  3. Fondöten dağılmasın diye çok az pudra ile üstünden geçiyoruz.
  4. Resimde görülen noktalara parmağınız yardımı ile ya da fırça ile aydınlatıcı uyguluyorsunuz. Aslına bakarsanız resime bakmanıza gerek yok ışığın karşısında o noktaları siz de keşfedebilirsiniz.

Strobing-makyajı-nasil-yapilir-2

5.Makyajınız son bulunca allık ve ruj sürmeyide ihmal etmeyin.

Bilirsiniz erkekler çok yoğun kapatıcılar kullandığınız bir makyaj tarzını sevmez. O nedenle eşinizin sizi beğenmesini istiyorsanız tam istediğiniz gibi bir makyaj tarzı diyebiliriz Strobing için.

Bir önceki yazımız olan Yağlı Cildim Var Nasıl Bakım Yaparım başlıklı makalemizde sabun yağlı ciltler için, sivilceler için maske ve yağlı cilt hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *