«
moda-taktigi

 Çok ünlü bir modacının ağzından size en iyi 10 moda taktiği hakkında bilgi vermek isterim. Hepimiz moda hakkında bir şeyler bilmek isteriz, böylelikle iyi giyinip insanlara kendimizi beğendirmek isteriz ya da daha iyi hissetmek için yaparız. 

  Size öyle dünyanın sırrını vermeyeceğim sadece moda hakkında başlıca bilinmesi gereken şeyleri yazacağım. Özellikle moda hakkında yapılan hatalar ve yapılması gerekenler ya da yapılmaması gerekenler hakkında özet geçeceğim. 

 #İyi olduğu için değil vücudunuza uyduğu için giyin!

Evet arkadaşlar sırf marka olsun diye ya da sırf popüler diye giyinmeyin size yakıştığı ve uyduğu için giyinin. Yani birisinde gördünüz ve çok beğendiniz belkide o sizin fiziki yapınız için uygun değil. Örneğin dar paça pantolon herkeste şık duracak diye bir şey yok bu konuda kendiniz olun. 

#Tek kıyafetle çok aksesuar kullanmayın!

Çok beğendiğimiz başlıca kıyafetlerimiz ile sürekli aksesuar değiştirerek farklı bir hava yaratmanın anlamı yok. O nedenle mutlaka hem aksesuarlarınızı hem de kıyafetlerini birbirine kombinli bir şekilde değiştirerek kullanın. Değiştirdiğiniz bir kıyafete sırf kullanışlı diye hep aynı çantayı kullanmayın. 

#Kiloluysanız dikine çizgili kıyafetler tercih edin!

Kiloluyken zayıf görünmenin en iyi yollarından birisidir bunu neredeyse bilmeyen yoktur diyebiliriz. Dikine ince çizgili kıyafetler giyerek fiziki yapınızın daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın ince çizgili olacak eğer kalın çizgili olursa veya yatay olursa bu sizin kilolu görünmenizi sağlayabilir. 

#Kararında dekolte iyidir!

Her zaman dekolte konusunda bonkör olmayın. Çok önemli noktalardan birisidir bu durum. Kimisi daha iyi görüneceğini düşünerek dekolte konusunda sınırı açar. Göğüs dekoltesi verir aynı zamanda bacak veya sırt dekoltesi verir bunları kombin halinde kullanmak sizin rüküş görünmenizi sağlar o nedenle mutlaka bir noktadan fazla aşmayın.

#Basenleriniz büyükse pantolon seçimine dikkat!

Eğer kalın ve büyük kalçalarınız varsa uzun yüksek bel pantolon giymekten kaçının sakın giymeyin. Daha büyük ve daha hoş gözükmeyen bir görünüme neden olur. Siz daha çok makul düzeyde düşük bel pantolon giymeye devam edin. 

#Ayak bilekleriniz inceyse eğer mutlaka gösterin!

Ayak bilekleri pantolon seçiminde günümüz modasına göre ciddi anlamda karar vermenizi etkileyebilir. O nedenle eğer ayak bilekleriniz inceyse mutlaka bileklerinizi gösteren pantolonlar giyinin çünkü zarif beden bunu gerektirir. Eğer kalın bilekleriniz varsa olabildiğince saklayın nasıl olsa çekici görünmeyecektir. 

#Sırf kiloları kapamak için giyinmeyin!

Sadece fazlalıklarınızı örtüyor diye giyim tercihlerinizi şekillendirmeyin. Size göre kilolarınızı örten sizi daha iyi göstermez. O nedenle kıyafet seçimi yaparken ilk önce şıklığına sonra fiziki kurallarınızı ele alın. Yani sırf kilonuzu örtüyor diye bir beden büyük ya da demode giyinmeyin. 

#Üniforma gibi giyinmeyin!

Üstünüze, altınıza ve ayağınıza üniforma gibi tek tarz ve tek renk giyinmeyin birbirine uyumlu giyinin ve seçime dikkat edin. 

Bir önceki yazımız olan Mavi Jeans İndirim Günleri Kesinleşti başlıklı makalemizde büyük indirim Mavi Jeans, indirim tarihleri Mavi Jeans ve Mavi Jeans indirim ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *