«
makyajsız-guzellik

Bayanlar makyaj yaptığında kendinizi daha rahat hissediyor olabilirsiniz. Yalnız kendinizi buna mecbur bırakmayınız. Çünkü doğal güzelliğin yerini hiçbir şey vermez. Doğal güzelliğin en popüler hale geldiği günümüzde, sizlerde kendi doğal güzelliğinizi ön planda tutarak, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. İşte sizlere makyajsız güzel görünmenin yolları;

1)Cildinizi iyi temizleyin: Cildinizi güzel ve düzenli bir şekilde temizlediğiniz de sağlıklı görünen bir cildin temelini de atmış olursunuz. Cilt tipinize göre uygun bir cilt temizleme ürünü ile düzenli bir şekilde temizlediğiniz de, cildinizin güzelliğinin önünde hiçbir şey duramaz.

2)En az 7 saat uyuyun: Uykunuz cildiniz için ne kadar önemli olduğunu bilseniz her herhalde günün 24 saatini uykuyla geçirmiş olursunuz. En çok uyku sırasında cildiniz kendisini yenilediği için ve onarımını gerçekleştirdiği için günde en az 7 saat uyuyunuz.

3)Haftada bir kes peeling yapınız: Yapacağınız peeling sayesinde cildinizdeki ölü deri hücrelerden arındırarak yüzünüze renk gelmesini sağlarsınız. Tabi cildinize en uygun ürünü kullanmaya dikkat gösteriniz.

4)Göz çevresi bakımına özen gösterin: Geceleri yatmadan önde göz çevrenize uygulayacağınız göz çevreleri için olan bakım kremleri ile göz etrafınızdaki morluklardan, şişkinliklerden kurtarabilir ayrıca da sabahları göz çevrenize uygulayacağınız gözaltı aydınlatıcı kremlerin sayesinde makyajlarda kullandığınız gözaltı kapatıcılar dan kurtarır.

5)Düzenli olarak nemlendirin: sağlıklı bir cildin sırrı düzenli olarak uygulanan nemlendiricilerden geçer. Gece yatmadan önce kesinlikle nemlendirici uygulayınız.
6)Kirpiklere bakım yapın: Her gece yatmadan önce kirpiklerinize uygulayacağınız bir miktar vazelin veya badem yağı ile kirpiklerinizin daha dolgun ve gür görünmesini sağlayabilirsiniz.
7)Kaşlarınızı Tarayın: Kaşlarınızın fazlalıklarını alıp güzel bir şekilde taradığınızda gözlerinizin hacmini ortaya çıkartmış olursunuz.
8)Dudaklarınıza Bakım Yapın: Canlı renklere ve güzel dudaklara sahip olmak istiyorsanız haftada bir peeling yapabilirsiniz. Ya da ölü deri hücrelerden arındırmak için dudaklarınızı fırçalayarak da güzel ve canlı dudaklara kavuşabilirsiniz.
Güzel bir cilde kavuşmak ve makyajı hayatınızdan çıkarmak için başka yapabileceğiniz bakımlar; bol bol su içmek , beslenmenize önem göstermek, saçlarınıza bakım yapmak, dişlerinize önem göster ve tabi ki de gülümsemek çok önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Forum Bornova İzmir AVM İndirim Günleri başlıklı makalemizde Forum Bornova, Forum Bornova avm ve Forum Bornova bedava indirim çeki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *