Modern Country Stili Dekorasyon Fikirleri

Evlerini yenilemek isteyen veya yeni ev döşeyecek kişilerin en büyük sorunlarından biride nasıl bir dekorasyon seçeceklerini bilememeleri ve siyasada bir çok modelin bulunması ve akıllarında bir yer tutması ve bu seçenekler içinde hangisi daha güzel hangisi beni daha çok yansıtır diye sormanıza sebep olur. O yüzden ev dekorasyonu yapacağınız alanları hesaba katarak nasıl bir dekorasyon istediğinize karar vermeniz gerekir. Bir çok tarzda dekorasyon modelleri olup, bunlardan bazıları gösterişli ihtişamlı bazıları canlı ve cıvıl cıvıl dolu dolu iken bazıları da sade ve rahat bir ortamdır. Önceliklerinizi belirledikten sonra kafanızın da karışmaması için bu tarz uygun mobilya ve aksesuarlara yönelmeniz işinizi de kolaylaştıracaktır.
Yaşam alanlarına hayat katan dört duvar olmayıp, buradaki yaşanmışlıklardır. Bu açıdan geçmişin izlerini hala evinde yansıtmak, o eski köy evlerinin havasını yaratmak için oluşan country tarzı da canlı, huzurlu ve sıcak bir ortam yaratmanız da etkilidir. Oldukça dolu ve her bir yeri kullanılan bir görünümü olsa da ferah ve huzurlu bir atmosfer yaratmaktadır. Bir çok açıdan bakıldığında dekorasyon kurallarına tezat teşkil eden country tarzı günümüze uyarlanmış modern mobilyalarla kullanıldığında ise oldukça uyumlu bir hava yaratılmaktadır.
Country tarzında genellikle açık renkler tercih edilirken, toprak renklerine de yer verilir. Dekorasyonda kullanılan tek renk ve tonları ile estetik bir görüntü kadar sade ve modern bir tarz yansıtılır. Mobilyalar genelde ahşap ve el işçiliği oymalı olup kullanılan kumaşlar ise keten, pamuk ve yündür. Kanepe ve koltuklarda ise kendinden çizgili veya çiçekli motifler tercih edilerek oda biraz hareketlendirilir. Sadelik ön planda tutulsa da oldukça dolu bir ortama sahiptir. Fakat ferahlık hissini kullanılan açık renkler ve uyum sağlarken eskinin havasını da, yaşanmışlığını da içinizde hissedersiniz.
Vintage tarzı kanepeler, eskiden kullanılan ve modernize edilen sandık, eskiden kalma mobilya radyo, eskiden kalma çalışma masası ve büfeler en çok kullanılan country tarzının aksesuarlar parçaları arasında yer alır.

Bir önceki yazımız olan Retro dekorasyon stili nedir başlıklı makalemizde Retro dekorasyon, retro nedir ve retro tarzı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.