«
ferah-dekorasyon-onerileri

Ferah ve geniş ev sevenler bu makalemiz tam size göre. Peki nasıl evimizdeki eşyaları konumlandırıp düzenlersek ferahlatabiliriz?
Öncelikle evinizin eşyaları evinizin metre karesiyle orantılı olmalı çok küçük bir eve sığdırmaya çalıştığınız çok eşyanız varsa gereksiz eşyalarınızdan bir an önce kurtulmalısınız.

Vazgeçemeyeceğiniz ve çok gerekli eşyalarınıza bir uygun dolap bulmalı ve mümkün olduğunca küçük ev aletlerinizi dolaplarınızda muhafaza etmelisiniz. Etrafınıza bir bakın ve sizin için çok çok gerekli olan malzemeleri elinizin altında bulundurun. Eşyalarınızın kırık eksik olanlarını gözden geçirin bir bütünlük sağlayan eşyalar renk bütünlüğü boyut ve parça olmasında bahsediyorum evinizin içini daraltacaktır. Eğer küçük bir eve sahipseniz mekanda açık renkleri bulundurmanız pencere kenarlarını mümkün olduğunca açık tutmanız evinizin ferah gözükmesine fayda sağlayacaktır. Renkler demişken çok önemli odalarınızda renk bütünlüğü duvarlarınızın halılarla uyumlu renklerde olması sizin içeri girdiğinizde kasvetli bir ortamdan çok içinizi rahatlatacak bir ortama dönüşmesini sağlayacaktır.

Orta alanları mümkün olduğunca geniş tutmanız eşyalarınızı kenarlara doğru konumlandırmanız geniş bir alanın verdiği ferahlığı size anında hissettirir. Ayna kullanmanız çok önemlidir. Ayna ve dekoratif objelerin olması ışığı yansıtan objeler seçmenizinde çok faydası var. Küçük ve asimetrik konumlandırdığınız halılarda parkelerin çok görünmesi odalarını ferahlatacaktır. Aydınlatma da bir o kadar önemli beyaz ışık mobilya renklerini daha çok yansıttığından eşyalarınız dikkat çekici bir ışık alırlar. odanızın boyutuna göre avizeleri boyutlandırmanız önemli. Büyük odalara büyük ve çok lamba takılabilecek avizeler mekanı fazla aydınlatacağından daha ferah bir görünüme sahip olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Country Dekorasyon Fikir ve Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Country Dekorasyon, country ve Country Dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *