«
fashion drawing-moda silüeti çizimleri (1)

Modacı olmanın diğer yollarından biride çizim yapmayı becerebilmekten geçiyor. Ufkunuz en olmadı eliniz moda ile ilgili çizimlere yatkın olmalıdır. Buda Teknin ve Artistik silüet çizmekten geçer. İkisi konusunda da bir modacı bilgi sahibi olmalıdır. Modacının bir silüet gördüğü zaman (tabi silüet profesyonel olarak çizilmişse) bunu hemen kumaşa dökebilmeli ve direkt modayı oluşturabilmelidir.

 

fashion drawing-moda silüeti çizimleri (1)

Nedir bu silüet? Aslında silüet tam anlamıyla bir gölgedir. Herhangi bir cismin sadece kenar çizgileriyle görünen şeklidir. Moda’da veya tekstilde silüet iki şekilde ayrılır; birisi teknik biriside artistiktir. Teknik, daha çok gerçekçi sekiz katmanlı bir duruşu yansıtmaktadır. Arstistik silüet, pek gerçepe dayanmayan normalinden dokuz kafa daha büyük bir görüntüyü aktarmaktadır.

fashion drawing-moda silüeti çizimleri (1)

Silüet, sadece bir manzaranın ya da benzerliğin kullanımı olmadığını, moda ile ilgili kavramlarda ayrıntılı olarak kullanılabileceğini öğrendiniz. Umarım teknik anlamda, moda ufkunuzu genişletmek adına bu bilgi işinize yarar.

fashion drawing-moda silüeti çizimleri (2)

fashion drawing-moda silüeti çizimleri (3) fashion drawing-moda silüeti çizimleri (4) fashion drawing-moda silüeti çizimleri (5)

fashion drawing-moda silüeti çizimleri (6)

fashion drawing-moda silüeti çizimleri (7)

Bir önceki yazımız olan Forum Bornova İzmir AVM İndirim Günleri başlıklı makalemizde Forum Bornova, Forum Bornova avm ve Forum Bornova bedava indirim çeki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *