«

Dinimizce sadaka vermek çok sevaptır. Çünkü sadaka kötülüklerden ve belalardan korur. Hem mantıklı zamanda da, olmayanlara destekte bulunmak ve karınlarını doyurmak doğru bir harekettir. Kimse çok muhtaç kalmamalıdır. Herkesin karnını dyurmaya hakkı vardır. Senin karnın doydu ama başkasının karnı açsa eğer huzurlu olmamak gerekir.

Aldığın maaşında bile bir sadaka payı bulunmaktadır. Her ay maaşından bir parçada olsa ihtiyacı olana destek olmak kötülükleri, belaları, huzursuzlukları, mutsuzlukları engeller. Allah sadakayı yapılması gereken sevapları arasında buyurmuştur. Ancak helal kazanılmış olan paranın sadakası olur, haram kazanılan paranın sadakası olmaz. Aksine size iyilik değil huzursuzluk verir. Bu nedenle birisinin karnını doyurarak, bir ihtiyaçlı hayvanı doyurarak, birisine ihtiyacı kadar para vererek sadaka yerine getirilmiş olur.

 

Bir önceki yazımız olan Bugün Facebook Neden Açılmıyor başlıklı makalemizde bugün facebook açılmadı, facebook ve facebook açılmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *