«
bedelli-askerlik-bu-arada-cok-moda

Aralık ayında çıkacağını söylediğim bedelli sonunda çıktı. Tüm bedelli bekleyenler eğer yaşı tutuyorsa yaşadı. Başbakan Davutoğlu’nun yaptığı kesin açıklama ile netleşen bedelli askerlik askere gidemeyecek durumda olan bir sürü insanı kapsadı. Kimisi evli, kimisinin çocuğu var kimiside iş yeri sahibi bu tür insanların askere gitmeleri gerçekten kendileri açısından büyük zorluklara neden olacağından dolayı bedelli askerlik onların çok işine yaradı.

Bedellinin gerekliliklerinden biraz bahsedelim herkesin emin olmadığı bir çok soru kafasından silindin. Yeni modamız bedelli askerlik, eğer siz de 31 Aralık 1987’den önce doğduysanız ve askere gitmek istemiyorsanız eğer 18.000’TL ödeyerek askerliğiniz yapmış sayılabiliyorsunuz. Bedelli askerlik başvurusu 1 Ocak 2015’den itibaren başlayacka ve neredeyse 3 ay boyunca sürecek. Herhangi bir kişi kısıtlaması olmamasını bekliyoruz. Kimisi bedelliyi 1 ocak 1988’den itibaren kaçıranlar yaşını büyütmek için çabalıyorlar ama boşuna uğraşmayın sonradan yaşını değiştirenler için durum sizi kapsamıyor.

patron-cildirdi-capsi
Değişik bir capsle olayı biraz komik hale getirelim.

 

Bir önceki yazımız olan Bugün Facebook Neden Açılmıyor başlıklı makalemizde bugün facebook açılmadı, facebook ve facebook açılmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *