«
sully-2016-film-afisi

Merhaba arkadaşlar bugün Sully filmine gittim ve sizin için kısada olsa yorumlamak istedim. Fim gerçekten güzel o nedenle sizin de izlemenizi isterim. Dolayısıyla çok fazla açıklama getirmek istemiyorum. Sully filminin değerlendirmesi hakkında açıklamalarımı ve yorumlarımı inceleyebilirsiniz.

Sully filminin en büyük özelliği filmin gerçek bir hikayeden alınmış olması. 15 Ocak 2009’da belki hatırlarsınız New York’da Hudson Nehrine bir UsAirways’a ait Airbus A320 tipi uçak acil iniş yaptı. İşte bu acil inişi sorunsuz yaptıran profesyonel pilotun adı Chesley Sullenberger (Sully). 

sullenberg

Bu adam 15/01/2009’da tam 155 kişinin hayatını kurtararak tüm dünya tarafından konuşulmuştu.

sullenberger-kimdir

Gerçekten çok zor bir karar verdi. Kuş sürüsü 1549 sefer sayılı A320’nin 2 motoruna çarparak durdurmuştu ve artık uçağı iten hiçbir güç kalmamıştı hem de bu durum uçak tam havalandıktan bir kaç dakika sonra gerçekleşmiştir.

hudson-nehri

Kalktığı havalimanı olan LaGuardia Havalimanı’na artık inme şansı kalmadığını hisseden Sully 155 kişinin yaşayıp yaşayamayacağına karar verip Hudson nehrine iniş kararı almıştır. Uçağı gerçekten de sorunsuz bir şekilde Hudson nehrine indirmiştir.

nehre-inis-yapan-ucak

Sully filminde hem gerçek hikaye ele alınıyor hem de Sullenberger’in yaşamış olduğu baskıyı. Baskıyı soracak olursanız eğer en yakın 2 havalimanına dönebilir miydi? Bu filmde hem Sullenberger’in hem de ailesinin psikolojisini ciddi anlamda etkiliyor insan gerilmeden yapamıyor doğrusu.

Film hakkında daha fazla detaya girmek istemiyorum siz de gidip izleyin. Eğer filme 25-30TL vermeden 15TL’ye izlemek istiyorsanız Giftle eklentisini indirip hızlıca ucuza sinemaya gidip Sully filmini izleyebilirsiniz. Filmi Cinemaximum’da nasıl uygun fiyata izleyeceğinizi burada anlattım.

Bir önceki yazımız olan İzmir Oto Yıkama başlıklı makalemizde araba yıkama, izmir oto yıkama ve oto temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *