«
turkiye-siniri-akilli-duvar (1)

Haberi görür görmez şaşkınlığımı üzerimden atamadım doğrusu. Neden diyecek olursanız Türkiye ile Suriye sınırına dikilen beton duvar. Milyonlarca Suriyeli ülkemize yerleşti iş güç sahibi oldu ve biz şimdi duvar dikiyoruz. Ayrıca bu duvar bana Berlin’deki duvarı hatırlattığından cidden içimi ürpertti. 

Uzun kilometrelerce Türkiye sınırını koruyacak olan duvarların her 500 metrede bir akıllı gözetleme kulesi yerleştirileceğini duydum. Bu akıllı kuleler eğer sınırına belli bir uzaklıktan fazla yaklaşan olursa eğer 3 dilde birden uyaracak ve daha sonra akıllı silahlar tarafından öldürülecek.

Sizce bu durum ne kadar etik, madem bu kadar etik neden bu kadar geç kalındı. Bu konuya hepberaber bir açıklık getirmek istiyorum sizlerinde yorumlarına ihtiyacım var.

Bir önceki yazımız olan Ateşli Öpüşmenin Püf Noktaları başlıklı makalemizde ateşli öpüşmek için, dudaktan öpüşmek ve erkekler için öpüşmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. cüneyt

    ben bu duvar fikrini 20 senedir söylüyorum.defalarca başbakanlığa mail attım bu duvar çok geç kalındı benim yazdığım projelerde duvarın çin seddi ayarlarında olması duvar içine tüm karakolların taşınması ( en 10-15 mt yükseklik 10-20 mt ) ve tabiki kamera ve aydınlatma sistemleri .ayrıca sarp dağlık yerlere yapamayız diyenler içinde düzlüğü buluna kadar sınırdan içeri şekilde çekilmek sonuçta kalan toprak bizim ama duvarı yapmak için illa sınıra sıfır yapmak gerekmiyor.inşallah buda etkili olur ama yapmışken biraz daha maliyetli çok daha iyisini yapmak gerekirdi.yani yuksek ve kalın.ayrıca alttan tünelleri engellemek için drenaj şeklinde aşağı doğru da yapmak gerekiyor ,maliyeti ise halktan ne bileyim bir çikolataya şerit yapıştırarak daha fazla para ödeyerek halka burdan gelen paranın bu işte kullanıldığını anlatmak vs vs…bence yinede çok olumlu.teröre harcadığımız milyarlarca doları düşünürsek bu duvar bedava