«
rezervasyon

Yaz tatili için rezervasyon yapmadan önce ihtiyaçlarınız doğrultusunda çeşitli bilgileri bir araya getirmeniz gerekmekte. Bu ihtiyaçlara bağlı olarak rezervasyonunuzu ne zaman ve ne şekilde yaptıracağınıza karar verebilirsiniz. Eğer kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırmışsanız rezervasyon yapmak için engeliniz kalmamış demektir.

 

Nerede tatil yapacağınıza karar verdiniz mi? Eğer, her yaz tatilinde yeni yerlere gitmekten hoşlanıyorsanız her yıl bir karar verme süreci de yaşıyorsunuz demektir. Erken rezervasyon için başlangıç tarihleri genelde Mart ve Nisan aylarındadır. Bu tarihe kadar tatilinizi nerede geçireceğinize karar vermeniz oldukça önemli.

 

Tatilde hangi aktivitelerden yararlanmak istiyorsunuz? Bu, hem güzel bir tatil geçirmek, hem de tatiliniz boyunca çıkabilecek ekstra masraflardan kaçınmak için önceden açıklığa kavuşturmanız gereken bir konu. Konaklayacağınız yere gittikten sonra, sabah kahvaltısı, akşam yemeği ya da otelin havuzunu kullanma gibi hizmetlerden faydalanamayacağınızı öğrenmek gerçekten sinir bozucu olabilir. Yaz tatili için rezervasyon yapmadan önce bunu da açıklığa kavuşturmak doğru olacaktır.

 

Tatil için en uygun tarihi belirlediniz mi? Bu tarihi ne kadar önceden belirlerseniz rezervasyonu da o kadar erken yaptırabilirsiniz. Erken yaptırdığınız rezervasyonlardan yüzde 50’ye varan erken rezervasyon indirimi almanız mümkün. Bu yüzden ne kadar erken karar verirseniz maddi anlamda da ekonomik bir tatil geçirmiş olursunuz.

 

Hem acentelerden hem de tatil köyleri / otellerden ayrı ayrı fiyat almak oldukça önemli. İnternet üzerinden kimseyle muhatap olmadan rezervasyonunuzu yaptırabiliyorsunuz. Ancak bir de acenteleri ve konaklama merkezlerini arayıp fiyat konusunda pazarlık yapabilirsiniz. Çoğu yer internet üzerinden yayınladıkları fiyatlarda bir de pazarlık payı bulundururlar. Ama internet üzerinden yapılan rezervasyonlarda pazarlık etme imkanı olmadığı için insanlar genelde o fiyatları kabullenirler.

 

Eğer erken rezervasyon yaptırdıysanız daha tatilinize zaman var demektir. Peki, bu süre içinde bir rezervasyonunuzla ilgili bir sorun çıkar ve sizin bundan haberiniz olmazsa? Tatil tarihiniz gelene kadar en azından ayda bir defa bazen iki defa mail yoluyla erken rezervasyonunuzla ilgili teyit alabilirsiniz. Bu sayede tatil için konaklama yapacağınız yere vardığınızda da bir sürprizle karşılaşmamış olursunuz. Turizm sektöründe her an için bu tarz aksaklıkların olması çok doğal.

Bir önceki yazımız olan Massimo Dutti 2023 - 2024 indirim günleri açıklandı başlıklı makalemizde Massimo Dutti, Massimo Dutti indirim günleri ve Massimo Dutti indirim kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *