Yurtdışından iphone&Apple Garantisi Türkiye’de Geçersiz

Nisan 2017’den itibaren artık yurt dışından alınan iPhone, apple ürünleri Türkiye’de uluslararası garanti kapsamında olmayacak. Garanti kapsamı altına girmeyecek olan ürünler tüm Apple ürünleri olacak buna tablet ve apple saat dahil. 

Eskiden yurt dışından gelen iphone Türkiye’de bozulduğunda garantisi geçerli oluyordu bozulduğundan yenisi ile değiştiriyorlardı. Akrabalarınız size Amerika’dan ya da Avrupa’dan iPhone alıp getirdiklerinde bunu burada en az bir yıl boyunca garantili kullanabiliyordunuz ama artık ne yazık ki kullanamayacaksınız. 

Bunun en büyük nedeni bana kalırsa vergilendirmeden kaynaklı kısıtlamalar. Sen neden Avrupa’dan ucuza telefon alıp gelip Türkiye’de garantili bir şekilde kullanırken ben Avrupa’ya çıkmıyorum diye telefonu iki katına satın alayım ki? O nedenle vergilendirme durumu kaynaklı bir geri adım gibi düşünüyorum bu ne kadar sağlıklı olur göreceğiz. 

Bir önceki yazımız olan Media Market İndirim Günleri %40 başlıklı makalemizde çalışan indirim kuponu, Media Market indirim günleri ve Media Market indirim ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.