«

Tabiri caizse trend bolluğu yaşadığımız bu sezonda pançolar son trendler arasında. Panço severleri sevindirecek ayrıca olmayanların da alışveriş listesine ekleyecekleri tarz ve şık pançoları kış sezonunda sık sık göreceğiz. Son zamanlarda oversize yani bol giyimlerin tercih edildiği görülür ki bu yüzden hanımların da gardırobunda panço ce panço tarzı mantolar yer alır.  Fakat eskiden beri pançoları kilolu veya yaşlı hanımlar tercih eder algısı oluşsa da yeni sezonda bu yıkıldı ve genç hanımların da tercih ettiği pançolar çok şık duran trend giyimlerden oldu. Pançolar tarz ve şık durmasının yanında kışın soğuğundan da koruyacaktır. Ayrıca görünümüyle de gözleri üzerinize çekeceğiniz dış giyimlerden.

2

Pançolar her hanımın artık gardırobunda olmalıdır. İster sonbaharda ister kış mevsiminde olun pançolar kullanışlı olmalarının yanında kıyafetinize şık bir dokunuş ve farklı bir hava katar.  Pançolar şık bir hava katmasının yanında ise sizi sıcak ve rahat tutacaktır. Son zamanlarda pançolara olan ilgi arttı ve hemen hemen her hanımın da tercih ettiğini görüyoruz. Pançoları isterseniz hazır alabilir ya da zevkinize göre size yakışan bir panço örebilirsiniz.  Örnek fotoğraflardan ilham alabileceğiniz örgü pançolar, kombininize farklı hava katacaktır. Son dönemlerde özellikle örme ve kaşe tarzı pançoların moda olsa da farklı kumaş tarzları da ilgi görmektedir.  Bu sezona daha çok kadar tek renk, sade pançolar tercih edilse de bu sezonla birkaç renkle birlikte  karışık, etnik ve  ekose desenli pançolar revaçta. Bunların yanında kürk seven hanımlar için kürk-panço ile kombinlerinizde zengin ve şık görünebilirsiniz.    Bu sezon hanımlar sadeliği değil gösterişi tercih etmeli çünkü 2015-2016 yılı pançolarda bile sadelik bırakılarak gösterişe bir kayma olmuştur. Sadelikten vazgeçemeyen hanımlar ise yine sade pançolar ile  sade-şık  kombinlerle tarz olabilirler.

3

Pançoların boyutları ve uzunlukları  tercihinize  göre değişebilmektedir. İsterseniz diz altına kadar inen uzun isterseniz uzunluğu belde biten  pançoları tercih edebilirsiniz. Sonbahar aylarında üzerinize sadece panço alabilirsiniz fakat kış aylarında sadece panço ile üşüyebilirsiniz bunun için kaban, mont gibi dış giyimlerin üzerine alacağınız panço şık görünürken sizi  rahat ve sıcak tutacaktır.

 

Gelin bir pançoyu üç stilde doğru kombinlerle birlikte inceleyelim.

Karışık desenli  ve birçok farklı renklerden  oluşan panço ve deri lacivert renkli elbise ve süet  camel rengi botlar ile çok şık duracaktır. Ayrıca lacivert renkli saat de hem panço hem de deri elbise ile uyumlu bir aksesuar olacaktır.

Pançolar elbise ya da etekten daha çok pantolonlar ile tercih edilmektedir. Eğer siz de pantolon ile tercih edecekseniz ve kısa boya sahipseniz bol pantolonlardan ziyade skinny veya tayt tarzı pantolonlar ile tercih etmelisiniz. Çünkü zaten oldukça bol görünen pançonun altındaki bol pantolon boyunuzu hem kısaltacak hem de olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Bol pantolonu ise uzun boya sahip hanımlar tercih etmelidir. Zaten tek başına bile çok cool bir havası olan bol pantolonları uzun boylu hanımlar panço ile tercih ettiklerinde müthiş bir görünüm yakalayacaklardır.

Uzun boylu hanımlar için yaptığım bu kombinde ise  kaban da kullandım. Gri pantolon, kaban ile çok yakışan renk olan mavi rengi gömlekten yana kullandım. Panço ile de çok şık duracak olan koyu ve açık renklerdeki çantayı tercih ettim.

Ayrıca sizler de  kombinlerinizde fotoğraftaki gibi pançolarınızı bir kemer ile destekleyebilirsiniz. Panço kullanımınızda hem rahat hem de şık bir hava katacaktır.

Yaptığım bu kombinlerden ilham alarak sizler de çok şık kombinler yapabilirsiniz.

Yazar: Sema Demiralay

Bir önceki yazımız olan Mavi Jeans İndirim Günleri Kesinleşti başlıklı makalemizde büyük indirim Mavi Jeans, indirim tarihleri Mavi Jeans ve Mavi Jeans indirim ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *