Bayan Gömlek Kombinleri

Gömlekleri artık resmi, iş, ofis ya da okul alanlarından çıkaralım hanımlar!

Gömleklerle kombinlerinize maskülen ve ciddi bir hava yerine şık ya da spor hava katmaya ne dersiniz ?

Her hanımın mutlaka gardırobunda bir gömlek vardır. Hanımlar bu gömlekleri en çok resmi alanlarda kullanılması gerektiğini düşünse de gömlekler artık bu düşüncenin yavaş yavaş dışına çıkıyor. Gömlekler her alanda ister bol paça pantolon ister kalem ister düz etek ister yüksek bel pantolon isterseniz de bol etekle kullanılabilecek üst giyimlerden. Zaman geçtikçe tarzlar değişiyor, harmanlanıyor, başkalaşıma uğruyor. Gömleklerin de resmiyetin dışına çıkması bunun kanıtı oldu.

Peki, gömlekleri nasıl, hangi kombinle resmiyetin dışına çıkarabiliriz? Mağazalara girdiğinizde birbirinden farklı uzunlukta, modelde ve renlerde gömleklerle karşılaşırız. Asıl soru bunları nasıl ve ne şekilde giyinebiliriz. Öncelikle vücut tipi önceliğiniz olmalı. Gömleğinizi seçtikten sonra ise gömlekleri nasıl giyinmeliyim? Sorusuna gelelim. Resmi görüşmelerde ya da resmi işlerinizde mutlaka gömlek giymelisiniz. Fakat resmi işlerinizden sonra eğlenceye gitmek istiyorsanız ve eve gelip değiştirme imkânınız yoksa aksesuarlarla küçük dokunuşlarla resmi ve ciddi görüntünüzden kurtulabilirsiniz.

Günlük giyimlerinizde tercih edebileceğiniz gömlekleri kalın sweaterlar ile kol ve yaka kısımlarını dışarı çıkararak kullanabilirsiniz. Ya da V yakalı kalın kazaklarla tercih edebilirsiniz. Sweaterınızın içine tercih edebileceğiniz gömleği nakışlı da tercih edebilirsiniz. Nakışlı gömlekler de sweaterınıza çok yakışacaktır. Veyahut Sweaterınız nakışlı, desenli olabilir o zaman da içine sade bir gömlek tercih edebilirsiniz bu da sizi çok şık yapacaktır.

Son zamanlarda tunik gömlekler de revaçtadır. Tunik gömlekleri ister elbise olarak isterseniz tunik kazakların içine giyebilirsiniz. Uzun gömlekleri uzun çizme ve kolsuz kürk ile de kombinleyebilirsiniz. Kürk kullanmaktan hoşlanmıyorsanız uzun kolsuz trench coat ve belinizi kemerle destekleyerek de kullanabilirsiniz.

Farklı kombinleri bir tunik gömlekle siz de yapabilirsiniz. Ayrıca ilginç bir gömlek türü olan “dört kollu gömlek”. İsmi sizi korkutmasın tarz duruşu ile sizi şık yapmaya aday gömlekler arasında. İki kolunu istediğiniz şekilde ister bağlayın ister serbest bırakın bu şekilde gömleğe ilginç ve tarz bir hava katabilirsiniz.

Yazar: Sema Demiralay

Bir önceki yazımız olan Forum Bornova İzmir AVM İndirim Günleri başlıklı makalemizde Forum Bornova, Forum Bornova avm ve Forum Bornova bedava indirim çeki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.