«
cont

Ev dekorasyonunda ne istediğini bilmek, buna göre de evini yenilerken fazla ayrıntılarla girmeleri, anlık beğenilerle hareket edip istedikleri dekorasyona kavuşamamaları söz konusu olacaktır. Bu açıdan kendilerinden bir şeyleri katmak ve istedikleri dekorasyona kavuşmaları özellikle fazla detaylarla uğraşmaktan sizi alıkoyar. Ayrıca canlı cıvıl cıvıl mı yoksa sade ve ferah bir mekan mı istiyorsunuz? buda vermeniz gereken diğer bir cevaptır.


Bu açıdan sizin tarzınızı yansıtacak olan bazı dekorasyon fikirlerini almanız, ve dünyaca kabul görmüş dekorasyon tarzlarından fikir almanız doğru kararlar vermenize yardımcı olur.
Bu tarzlardan biri olan eskinin yaşanmışlığının havasını yöresel ve köy evlerini kendi evinize de yansıtan, özel tarzlardan biride Country dekorasyonudur. Bu şekilde dekore edilen evinizde kendinizi eskinin yaşanmışlıkları ile huzurlu hissetmenize ve eskinin modern mobilyalarla dekore edilirken dolu olmasına rağmen, sade bir tasarım yapmanıza imkan sağlar. Eskiyen ve kıyamadığınız bazı özel parçalarınızı yeniden monte edip, modern mobilyalar arasında kullanarak uyumlu bir bütünlük sağlayıp çok sevdiğiniz o köy havasını daha modern bir görüntüyle yaşama imkanı verir.
Ülkeler arasında farklılık gösterse de mobilyalardaki kıvrımlı mobilyalar ile açık renklerin birlikte kullanılması ile yakalanan uyum sizinde içinizi açacak ve kendinizden bir parçanızı da bu dekorasyonun içinde bulursunuz. Tüm odalarda bu tarz rahatlıkla kullanılırken evin genelinde bir bütünlükte sağlanmış olur.
Country tarzında en çok kullanılan aksesuarlar içinde modernize edilmiş bir sandığın sehpa olarak kullanılırken, özellikle toprak tonları çok kullanılır. Koltuklar büyük gösterişli olup,düz renklerdeki koltukların arasına biraz çizgili veya ekose desenler ile yumuşak bir görüntü verilip renkli yastıklarla canlı bir hava verilir. Mobilyaları ise açık renk ve oymalı yuvarlak hatlara sahip ahşap malzemedendir. Eskitme mobilyalar, vintage tarzı koltuklar,porselen biblolar ve tablolar, antika bir büfe, klasik ayna ve avizeler country tarzının bir parçası olup amaç burada da köy evi esintisini vermektir.

Bir önceki yazımız olan Rustik Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde rustik dekorasyon, rustik dekorasyon önerileri ve rustik nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *