«
fransiz-kadinlari

 Bu yazımızda Fransız kadınlarının tarzını konu aldık.

Fransız kadınları doğal, sade, çabasız bir güzelliğe sahiptirler. Var olan güzelliklerini boğucu kıyafetler ile geri plana itmeyip tam tersi sade tarzlarıyla güzelliklerini ön plana çıkarmada oldukça ustadırlar. Bu sadelik makyajlarına, saçlarına da yansımış ve oldukça sade makyaj tercih ederken vazgeçemedikleri tek şey kırmızı rujlarıdır. Kırmızı ruju şık görünümlerinde kıyafetin bile önünde tutup tarzlarında ona başrol vermişlerdir. Aslında bu kadınların giyim tarzları dünyada onlar hakkında konuşulmasına neden oldu. İtalya’nın çekici klasiği varsa, Fransızların “Fransız şıklığı” altında modern eğilimleri birleştiren zarif klasiği var. Peki, Fransız kadını gibi nasıl giyinilir? Bu soruya cevap vermeden önce bir noktaya dokunmalıyız ki, Fransızlar her zaman neşeli ve ince görünümleri ile göze çarparlar. Bunu tabii ki gıda ve yaşam tarzları etkiliyor, fakat giyimde de kendi özel sırları var. Bu sırları bilirseniz, sizler de onlar gibi ince görünebilirsiniz.

1) Her bir Fransız kadınının gardırobunda uzun blazer olmalıdır. Uzun üst giysilerinde onları sık sık kullanırlar.

2) Dikey çizgiler. Biliriz ki, dikey şeritler insanın boyunu görsel olarak uzatır ve ince gösterir. Eğer aklınızda bir Fransız kadını canlanıyorsa dikey şeritli kıyafetlerle canlanır. Çünkü çoğu zaman şeritli kıyafetler giyerler, hatta ofis kostümlerinde küçük şerit olsa da bu dikey olur.

3) Fransız kadınları neredeyse % 80’i kemer kullanarak kombin yapar. Kemer biliriz ki, beli ince gösterir. Bu nedenden dolayı onlar bu aksesuarı beli ince göstermede gerekli olarak kullanırlar.

4) Monokrom stil birçoklarının kullandığı stildir. Bu stil de insanı ince gösterir. Bedeni hiçbir yerde kesmeden baştan aşağı aynı renk, aynı desen kullanırlar.

5) Bacakları ise uzun gösteren elbette uzun ve enli pantolonlar.

6) Fransızlar da İtalyan kadınlar gibi siyah renkli elbiseleri çok kullanırlar. Gardırobunuzda siyah elbise artık olmazsa olmaz olmalı!

Fransız kadınlarının şıklığını tarzlarınıza yansıtmak istiyor ya da incelemek istiyorsanız Audrey Tautou, Vanessa Paradis, Isabelle Adjani, Laetitia Casta, Charlotte Gainsbourg, Juliette Binoche, Eva Green, Marion Cotillard ve Catherine Deneuve fotoğraflarına göz atabilirsiniz.

Sağlıkla ve güzellikle kalın.

Bir önceki yazımız olan Mavi Jeans İndirim Günleri Kesinleşti başlıklı makalemizde büyük indirim Mavi Jeans, indirim tarihleri Mavi Jeans ve Mavi Jeans indirim ne zaman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *