«
ikinci-el-alisveris

            İkinci el alışveriş yapmak son yılların modası olmuş durumda. Özellikle ikinci el alışveriş yerine vintage olarak adlandırılan moda akımı sayesinde kıyafet, ayakkabı, takı ve müzik aletleri satın alabileceğiniz birçok mağaza günümüzde mevcut.

         Ayrıca online olarak ikinci el alışveriş yapabileceğiniz birçok platforma ulaşabilirsiniz. Bu imkânların yanı sıra bu konuda birçok mobil uygulama geliştirilmiş durumda. Yani, birden çok yol ile ikinci el alışveriş yapabilirsiniz.

 Geçmişi Değerlendirmek Ve Moda

 

            İkinci el alışveriş modası sayesinde hem değerli eski eşyalarımızı satmak, hem değerli bulduğumuz birçok eski eşyayı satın alabilme şansına eriştik. Bir kaç yıl öncesinde zor bulunan her şey artık elimizin altında, mahallemizde, caddelerimizde, dükkânlarda ve hatta elimizin altın bir tık uzaklıkta. Üstelik son yıllarda ikinci el alıveriş modası tüm dünyaya yayılmış durumda. Ayrıca, kullanılabilir durumda olan eşyaları değerlendirmek oldukça keyif verici. Fakat ikinci el alışveriş dikkatsiz bir şekilde yapılırsa riskli olabilir. Nasıl mı? Gelin birlikte inceleyelim.

 

 İkinci El Alışveriş Riskleri

 

            İkinci el alışveriş yapacağınız mağazaları, satıcıları ve online platformları çok iyi seçmelisiniz. Mağazalarda ürünleri inceleme şansınız fazladır fakat değerinden farklı fiyata satmaya çalışan satıcılar hakkında dikkatli olmak cebinize fayda sağlar. Online platformlarda yapılan ikinci el satışlarda ise alıcı ve satıcı olarak, yani çift taraflı, dikkatli olmak gerekmektedir.

 

            Öncelikle satın aldığınız ürünlerin orijinalliğini kontrol edebilmelisiniz. Satıcının ya da alıcının iletişim bilgilerini eksiksiz almalısınız ve karşı tarafın alışveriş süreci boyunca ulaşılabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde satıcı eğer sizseniz, güvenilir imaj çizmek adına daima alıcı ile güvenilir bir iletişim kurmalısınız. İkinci el alışverişlerinizde riskleri değerlendirmek daima fayda sağlar.

Bir önceki yazımız olan Forum Bornova İzmir AVM İndirim Günleri başlıklı makalemizde Forum Bornova, Forum Bornova avm ve Forum Bornova bedava indirim çeki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *