«
deprem-ne-zaman-son-bulacak

 Son zamanlarda İzmir’li leri strese sokan, uykularından eden depremler devam ediyor. İzmir’deki deprem ne zaman son bulacak, ne zaman bitecek muamma. 2017 Haziran ayının neredeyse hergünü, her dakikası deprem oluyor İzmir’de. Kandilli Rasathanesi’nin web sitesine girdiğinizde depremlerin çoğunun Ege Denizi olduğunu görebilirsiniz. 

Geçtiğimiz günlerde 6,2 şiddetli deprem olmuştu bu herkesi fazlasıyla korkuttu. Şimdide 5,0 şiddetinde deprem oldu. Bu herkesi korkutuyor, kimisinin kafasında daha büyük depremler olacak mı sorunu getiriyor. Uzmanlar şuanda olan depremlerin altı şiddetinde olan depremin artçıları olarak söyleniyor. 

Bundan sonra kolay kolay 6 civarı bir deprem olmaz deniyor. Ufak tefek artçılarla enerjinin boşalması bekleniyor. Umuyoruz ki artık İzmir’de depremler olmayacak. Depremden fazlasıyla korkan tanıdıklarım var neredeyse bir çoğu en küçük deprem olsa hemen evi terk edip arabalarına iniyorlar. 

Bunun dışında küçük çocuğu ya da bebeği olanlar ne yapacak onlar için stres daha da zor. Umarım bu depremler daha fazla büyümez ve son bulur. Uzmanlar depremlerin temmuz ayının ortasına doğru son bulacağını ve İzmir’de tekrar deprem olacak mı korkusunun geçeceğini söylüyor. 

İzmir’de ki dağlık kayalık bölgelerin diğer bölgelere oranla daha şanslı olduğunu biliyoruz fakat karşıyaka ve mavişehir için bunu söylemek ne yazık ki mümkün değil. 

Bir önceki yazımız olan Massimo Dutti 2023 - 2024 indirim günleri açıklandı başlıklı makalemizde Massimo Dutti, Massimo Dutti indirim günleri ve Massimo Dutti indirim kodu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *