«
Saç Nasıl Fazlalaşır resimleri 1

Saçlar doğuştan ince telli olabileceği gibi kimi zaman da stres, yaşlanma, yetersiz beslenme, hormonsal dengesizlikler, hava kirliliği ve yanlış saç bakım ürünü kullanma gibi çevresel faktörlerden dolayı seyrekleşebilmektedir. Bu engellenebilir ve düzeltilebilir bir durumdur. Yapılacak birkaç ufak püf nokta, uygulanacak birkaç ürün ve yapılacak bazı bitkisel karışımlar ile kadınların saçlarını gürleştirebilmeleri mümkündür.

 

Saçları Fazlalaştırmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

 

İnce telli bir saça sahipteniz öncelikle saçlar mutlaka temiz tutulmadır. Saçların doğal yağ dengesini kaybetmemesi için her gün değil en az iki günde bir yıkanmalıdır. Yıkama için doğal şampuanların kullanılması önem taşır. Saçların nemi çok önemlidir. Bu sebeple saçları nemlendirmek için doğal ürünler veya bakım ürünleri kullanılmalıdır. Bu ürünler kullanılırken veya saç yıkanırken saça, saç diplerinden başlayarak masaj yapılmalıdır. Bu sayede saç kökleri harekete geçerek saçları canlandırır ve saç köklerini kalınlaştırır. Kısa aralıklarla saçlarda oluşan kırıkların alınması gerekir. Saçlarda oluşan kırıklar protein kaybına sebep olarak saçların zayıflamasına ve seyrekleşmesine neden olur.

 

Saçları Fazlalaştırmak İçin Kullanılması Gerekenler Nelerdir?

Doğal ve bitkisel ürünler kullanılarak ince telli veya seyrekleşen saçların gürleşmesi sağlanabilir. Bu ürünlerden bazıları şunlardır;

 

-Hint Yağı: İçerdiği E vitamini sayesinde saça masaj yaparak uygulandığı takdirde saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur.

 

-Keten Tohumu Yağı: Protein ve Omega 3 yağ asitleri açısından zengin olan keten tohumu yağının saça uygulanması saç dökülmesini azaltır. Yeni saç oluşumuna yardımcı olur.

 

-Elma Sirkesi: Elma sirkesi suda çözünerek saç derisine masaj yapılarak uygulandığı takdirde saç köklerindeki kan dolaşımını harekete geçirir.

 

-Aloe Vera: Aloe vera yaprağından alınan jel suyla biraz çözündükten sonra masaj yapılarak tüm saça ve saç derisine uygulanır. Saçı besleyerek saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur.

 

Saçları Fazlalaştırmak İçin Yapılabilecek Karışımlar Nelerdir?

 

Bazı doğal ürünler birlikte kullanıldığında, bazıları ise işlemden geçtikten sonra saçın gürleşmesi için daha etkili olmaktadır. Onlardan bazıları şunlardır;

 

-Pancar: Pancar kökü yaklaşık 10 dakika kaynatıldıktan sonra suyu saça uygulanır.

 

-Havuç ve Hindistan Cevizi Sütü: Havuç suyu ve Hindistan cevizi sütü karıştırılarak saça uygulanır.

 

-Soğan, Sarımsak ve Limon: Suyu çıkarılmış soğan veya sarımsak suyu kafa derisine uygulanır. 20 dakika kadar beklendikten sonra limon suyu ile durulanır.

Bir önceki yazımız olan Keşke Dememek için : İzmir'de Doğal Doğum Koçu Doula başlıklı makalemizde doğum destekçisi, doğum koçu ve izmir de doula hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Gönül Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *