«

Bayanlar, hem yaz hem de kış aylarında şık ve zarif duruşlarından asla ödün vermiyor. Hava koşulları nasıl olursa olsun her bayan tarzını ortaya koymanın bir yolunu buluyor. Bazen klasik tarzda giyinirken, bazen spor ve rahat tarzları tercih eden bayanlar da her mevsim şık görünmeyi başarıyor. Ne istediğini bilen, vücudunu ve imkanlarını iyi tanıyan bayanlar için her an farklı ve yaratıcı tasarımlara sahip olmak hiç de zor değil. Genellikle yaz aylarında daha şık, rengarenk ve canlı kıyafetler giyinildiği düşünülse de aslında kış aylarını da canlandırmayı sağlayacak onlarca kıyafet seçeneği mevcut.

Soğuk hava koşullarından korunmak için giyilen kışlık kıyafetleri sadece ihtiyaç olarak değil, aynı zamanda şık olmak için bir araç olarak gören bayanlar her zaman sıradanlıktan kurtulmayı başarıyor. Kış dendiğinde akla elbette ki öncelikle kazaklar geliyor. Bayanlar kendi stillerine göre daha sade veya cıvıl cıvıl desenlerle süslenmiş kazaklar tercih edebiliyor. Birbirinden zarif ve ilgi çekici örgü bayan kazakları arasından herkes için uygun bir seçenek bulmak mümkün. Ancak son yıllarda daha çok geniş, dökümlü ve uzun kazak modelleri ön plana çıkıyor. Bu tarz kazaklar, kumaş pantolonların üzerine giyilebildiği gibi kot ve keten pantolonların ya da kısa şortların üzerine de giyilebiliyor.

 

Böylece hem farklı bir görünüm elde ediliyor hem de soğuktan korunmak kolaylaşıyor. Ayrıca bu gibi dökümlü kazak modelleri genellikle oldukça kalın yün iplerle ve boğazlı olacak biçimde örülüyor. Bu da ekstra sıcaklık ve konfor sağlıyor. Dökümlü kazakları tercih etmek istemeyen, daha özel ortamlarda bulunacak bayanlar için bele oturan, hafif dar ancak rahat hissettiren, daha ince kazaklar ön plana çıkıyor. Bu tarz kazaklar hemen hemen her yaşa ve stile hitap edebiliyor. Özel anlarda yine bu şekilde örülmüş ince kazaklardan üzerinde küçük boncuklarla ya da pullarla işleme olanlar tercih edilebiliyor. Günlük kullanımdaysa üzerinde örgüyle yapılmış çeşitli desenleri olan kazaklar daha çok seviliyor. Bu gibi ince kazaklar, boğazlı olarak da tasarlandığında kolye gibi şık aksesuarlarla daha farklı bir görünüm elde etmeye olanak tanıyor. Ancak modeli ve kalınlığı ne olursa olsun, örgü bayan kazak modellerinin modası asla geçmiyor.

Bir önceki yazımız olan Forum Bornova İzmir AVM İndirim Günleri başlıklı makalemizde Forum Bornova, Forum Bornova avm ve Forum Bornova bedava indirim çeki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *