«

Eskiden beri modası geçmeyen, Türk kültürünün bir parçası olan iğne oyaları birçok yerde kullanılmakta olup, boncukla iğne oyası birleşerek yapılınca, yapılan parçaya ayrı bir hava katılmaktadır. Türbanlı bayanların daha çok tercih ettiği tülbent ve yazmalar değişen teknoloji ile devamlı olarak gelişmekte ve yenilenmektedir. Bu açıdan bakıldığında ise hiç güncelliğini kaybetmemektedir. Tülbentlerin gelişmesi ile tülbent kenarlarının da buna ayak uydurarak kendini geliştirmekte yeni yeni motifler maharetli bayanlar tarafından yapılmakta. Bu modellerin içinde kendini fark ettirenler ise boncuklu iğne oyası modelleridir. Oldukça kolay ve basit bir yapımı olan boncuklu iğne oyaları yapıldığında ayrı bir zarafet oluşturmakta. Bu sebepten birçok bayan tarafından da tercih edilir olmuştur.

Boncuk işi iğne oyasından yapılan tülbent kenarları her kız çeyizinin olmazsa olmazı denecek kadar özel ve güzel bir çalışmadır. Ayrıca boncuklu iğne oyası birçok havlu kenarına da işlenerek banyoların ve mutfakların dekoruna ayrı bir hava katmaktadır. Boncuk işlemeli olduğundan oldukça zarif görünüşü olan iğne oyası dümdüz bir kumaşı bile değiştirip yeni bir boyut kazandırmakta. Bu sebepledir ki mutfak takımlarınızın, peçeteliklerin, fiskos masa örtü kenarlarınızın uçlarını da bu şekilde yaparak görenleri imrendire bilirsiniz.
Boncuklu İğne oyasında kar tanesi denen model çok kolay bir yapımı olup bir fulara işlendiğinde harika bir boyunluk yapmış olursunuz. Zevkli bir uğraş olması dışında yapan kişiye de iyi bir terapi etkisi de vardır.

Bir önceki yazımız olan Forum Bornova İzmir AVM İndirim Günleri başlıklı makalemizde Forum Bornova, Forum Bornova avm ve Forum Bornova bedava indirim çeki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *