«
giyinme-odasi-2

Modernleşen dünyada ve yoğun iş temposunun içinde insanlar kendilerine daima hayatı kolaylaştırmak adına değişik yöntemler üretmeye devam ediyorlar. Bunların içinde ev dekorasyonu neredeyse en başın geliyor. Çünkü evdeki düzeniniz iş hayatınıza ve tüm yaşantınıza yansıyabiliyor. Evdeki düzeniniz denildiğinde ilk aklımıza gelenlerden birisi giyinme odası. Artık gerekli evli bir çift olun gerekse de yalnız yaşayın bir giyinme odasına ihtiyacınız oluyor.

#Nedir bu giyinme odasının faydaları peki?

Bir iş kadını ya da iş adamı olarak eminiz ki çok fazla ayakkabınız, takım elbiseleriniz ve çantalarınız var. Bunların en iyi şekilde düzenini sağlamak ve size giyinmeniz için en ferah ortamı yaratmak elbette bir giyinme odası oluşturmaktan geçiyor. Giyinme odası ile tüm eşyalarınızın yerlerini kategorize edebilirsiniz, daha düzenli bir giyinme alanı sağlayabilirsiniz, misafirleriniz geldiğinde kapısını kilitleyebileceğiniz dağınık veya toplu özel bir alanınız olacaktır. Ayrıca giyinirken ortamın ışığı ve atmosferi çok önemlidir, dengeli bir ışık sizin motivasyonunuzu yükselteceğinden daha sağlıklı ve pozitif giyinebileceksiniz böylelikle bu iş hayatınıza ya da özel yaşantınıza yansıyabilecek.

#Giyinme odasını nasıl tasarlayabilirim?

 Giyinme odası içinde öncelikle evinizde ona ayırabileceğiniz boş bir oda olması gerekiyor. Daha sonrasında giyinme odası tasarlayan ve sizin için çözüm önerileri sunan birçok firma var. Burada önemli olan gerçekten size her açıdan destek verecek ve doğru tasarımlar sunabilecek bir firma ile çalışmanız olacak. Eğer evinizde en kötü ihtimalle üç odanız varsa bunun birisini mutlaka giyinme odası yapabilirsiniz. Öncelikle ne istediğinizi bilmeniz gerekiyor yani hangi tarzda bir giyinme odası tasarlayacaksınız bunu belirlemelisiniz. Bunları planlamadan bir giyinme odası hazırlamaya girişmemelisiniz. Çünkü odanın ışık dengesi, duvar kağıtları, zemin, mobilyaların rengi ve odada kullanacağınız aksesuarlar çok önemlidir.

#Hangi tarz giyinme odası seçmeliyim?

Hayat standartlarınıza ve zevklerinize göre bir şeyler belirlemeniz gerekiyor. Eğer klasik bir tarzınız varsa klasik barok bir görünüm seçebilirsiniz ya da modern bir tarzınız varsa eğer modern günün modasına uygun tasarlanmış bir görünüm seçebilirsiniz. Giyinme odalarının tarzlarından bahsedecek olursak eğer, elektik tarz  ( renkli sıra dışı bir tasarım), Kırsal tarz (klasik ve barok görünümlü bir tarz), Minimalist (krem renklerde sadece ve sakin görünüm), Rustik (tahta görünümlü ve kalıplı doğal tasarım), İskandinav (çizgili parlak renkler), Akdeniz (dokulu gösterişli tasarım)…

giyinme-odasi

Sizi ve kendinizi daha ön plana çıkarabileceğiniz sade ya da rengârenk bir giyinme odası seçerek moda hayatınıza da renk katabilirsiniz. Unutmayın her şey sizin hayatınızı kolaylaştırmak ve standartlarınızı yükseltmek için yaratılıyor. Bunları kullanarak, zevkli yaşam alanları sunmak sizin elinizde.

Bir önceki yazımız olan 25 Adet Orjinal Patio Dizayn başlıklı makalemizde dizayn ve patio hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *