«
evde aktivite

Tüm dünya 2020 yılında teknoloji ve bilim alanında daha ileri boyutlara geçmeyi planlarken, maalesef hayat insanlığa geleceğe dair planlar yapılmaması gerektiğini öğretti. coronavirüs adı verilen, gözümüzle görmeyi bırakın mikroskop ile bile görülemeyen bir virüs bütün dengeleri alt üst etti. İnsandan insana bulaşan bu hastalığın yayılma hızını durdurmak için her ülke, kendi vatandaşlarına evde kal uyarısıyla karantina uygulamaktadır. Ülke olarak 2020 Mart ayından beri karantina altındayız. Haliyle evde vakit geçirmek konusunda oldukça zorlanıyoruz. Evde kal, hayat eve sığar sloganından yola çıkarak karantina günlerinde evde yapılabilecek aktiviteler nelerdir?

Zaman geçirmek için yapılabilecek etkinlikler

Radyo tiyotrosu, nostalji sevenler için televizyonun olmadığı yıllarda insanların keyifli vakitler geçirmesi için TRT Radyo, dizi ve sinema tadında radyo tiyatrosu yayınlardı. Sizde evden çıkamadığımız bu zor günlerde YouTube üzerinden radyo tiyatrosu dinleyerek ailecek geçmiş yıllara yolculuk yapabilirsiniz. Özellikle radyo tiyatrosu dinlemek için akşam saatleri çok daha keyif vermektedir. Birde ışıkları kapatıp ortamı gece lambasıylaaydınlatırsanız radyo tiyatrosu dinlemenin keyfine doyum olmaz.

Hayata dair yeni bilgiler öğrenmek yerine karantina günlerinde evde yapılacak aktiviteler için telefonunuza tık tok uygulamasını indirebilirsiniz. Binlerce kullanıcı 15-20 saniyelik videolar yükleyerek paylaşım yapıyor. Bu videolar bazen bilgi veren, bazen komik bazen de saçma sapan olabiliyor. Amacınız sadece vakit geçirmek ise tık tok, eğlenceli bir uygulamadır. Tik tok uygulaması herkesin ilgisini çekmeyebilir. Daha çok genel kültürünü arttırmak isteyenlerin yapabileceği en güzel şey dünya tarihine damgasını vurmuş olan kişilerin hayat hikayesinin anlatıldığı biyografi belgeselleri oldukça faydalı olacaktır.

Kim milyoner olmak ister tarzında genel kültür yarışması aile bireyleri ile eğlenirken öğrenmek, öğrenirken keyifli vakitler geçirmek için televizyonda yıllardır izlenme rekorları kıran kim milyoner olmak ister, bilgi yarışmasının mobil uygulamasını tavsiye ederiz. Televizyonda ki format ile birebir aynıdır.

Words of wonders kelime bulmaca Yetişkinler tarafından en çok oynanan oyunlar arasında words of wonders gelmektedir. Oyunun amacı, verilen harflerle doğru kabul edilen kelimeleri bulmaktır. Yada size verilen harflerle ne kadar fazla kelime türetebilirsiniz? Oyun bunu hedeflemektedir. Hafıza sınırlarını, kelime bulmaca ve türetme oyunu worf of wonders ile zorlanmaktadır.

Sadece birkaç renkli örgü yünleri kullanarak birbirinden güzel oyuncak bebekler örülebilir. Örgü konusunda hiçbir bilgisi olmayanlar youtube video platformundan amigurimi örgü bebek yapı yazıp arama yapabilirler. Videolarda tüm detaylarıyla örgü bebeklerin nasıl yapıldığı anlatılmaktadır. Bu sayede hem yeni bir hobi edinilmiş olur hemde internet üzerinden satışını yaparak gelir elde edilebilir.

Sesli kitap dinleme uygulaması ile bol bol vaktinizin olduğu şu günlerde uzun zamandır okumayı planladığınız kitapları okuyabilir ya da sesli kitap dinleme uygulamaları arasından herhangi birini telefonumuza indirip uyumadan önce yada günün herhangi bir saatinde istediğiniz kitabı dinleyebilirsiniz.

En güzeli mi siz evde egzersiz yapın…

Bir önceki yazımız olan Forum Bornova İzmir AVM İndirim Günleri başlıklı makalemizde Forum Bornova, Forum Bornova avm ve Forum Bornova bedava indirim çeki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Moda Hakkında

avatar

Moda

Moda hakkında yazmayı çok seviyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *